Tuba Büyüküstün’den ‘Neden sessiz kaldın?’ eleştirilerine yanıt

“Yüce Allah, insanı affetsin”

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 15:53

Tuba Büyüküstün Instagram hesabından bir yazı paylaştı. Büyüküstün yazısında “Yüce Allah insanı affetsin” dedi.

15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası eleştiri oklarına hedef olan Tuba Büyüküstün, gelen tepkiler üzerine bir yazı kaleme aldı.

Büyüküstün yazısında, ” Niye mi hiçbir şey yazmadım, yorum yapmadım; içim o kadar acıyor ki, o kadar anlamıyorum ki, ne yazsam o kadar eksik kalacak ki.. Bugün dua ettim hepimiz için, yüce Allah insanı affettsin.” dedi.

‘İçim acıyor’ diyen oyuncu Instagram sayfasına şu notu düştü:  “Keşke sevmek, nefret etmekten daha kolay olsaydı insanoğlu için, övmek, hakaret etmekten kolay olsaydı. Keşke birbirimize el uzatmayı, arkamızı dönmekten daha çok benimseseydik, başkalarını yargılamadan önce kendimize dönük olabilmeyi… Hepimiz bir şekilde bu dünyaya geldik, hangi ülke, hangi dil, hangi ırkta olduğumuzu bilmeden, hatta doğmayı bile biz seçmedik. Keşke varlığımızla bu dünyayı havayı, suyu, güneşi, ağaçları hak edebilseydik. Keşke farklı olmamızın zaten en normal şey olduğunu bilip elele tutuşabilseydik… Birbirimizi reddetmeye değil, anlamaya çalışabilseydik. Keşke birbirimizi gözümüzü bile kırpmadan öldürmek yerine yaşatmayı seçebilseydik. Niye mi hiç bir şey yazmadım, yorum yapmadım; içim o kadar acıyor ki, o kadar anlamıyorum ki… Ne yazsam o kadar eksik kalacak ki… Bu gün dua ettim hepimiz için, yüce Allah insanı affetsin… ”

İşte Tuba Büyüküstün’ün o açıklamasının tamamı:2211221

You must be logged in to post a comment Login