Türk Malı dizisi neden bitti?

Star TV’de yeni sezona başlayan Türk Malı dizisi sürpriz bir şekilde erken final yaparak ekrana veda ediyor.

Türk Malı dizisi bu akşam yayınlanacak 8. bölümüyle final yapıyor.

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği, senaryosunu Tayfun Güneyer’in kaleme aldığı, başrollerini Şafak Sezer, Hasibe Eren’in rol aldığı diziden yeni sezonda Mehmet Ali Erbil ve Nergis Kumbasar ayrılmıştı. Yeni sezona geçen hafta başlayan dizinin reytingleri kötü gelmişti. Dizi yeni sezon bölümüyle Total’de 13. , AB grubunda ise 8. sırada yer almıştı.

Star TV yönetimi Türk Malı dizisi için final kararı aldı. Dizi bu akşam yayınlanacak olan 8. bölümüyle ekrana veda edecek. Yaz aylarında 6 bölüm yayınlandıktan sonra sezon finali yapan Türk Malı dizisinin yeni sezondaki ekran ömrü ise sadece 2 bölüm oldu. Diziye yeni sezonda Hamdi Alkan ve Ayhan Taş da katılmıştı.

Türk Malı’nın 27 Eylül Çarşamba günü yayınlanacak final bölümü özeti şöyle:

Amca oğlu Eymen’in eve dönüşünden sonra, evdeki bütün dengeler değişmiştir.

Erman, Eymen’den aldığı mali destekle, sitenin karşısındaki mahallede bir dükkan tutup, “hakiki halk köftecisi” açar.

Ve böylece, Erman ile karşı dükkan komşusu, Bakiye’nin eski nişanlısı, üçkağıtçı emlakçı Korkut arasındaki mücadele daha da kızışmış olur.

Bakiye, bir yandan Erman adına çok mutlu olurken; diğer yandan da, Erman’ın dükkanına her geldiğinde Korkut’un yüzünü görecek olmaktan dolayı çok mutsuzdur.

Bakiye’nin üzüntüsünü gören Erman, o’nu eve, yeğenlerinin yanına geri gönderir ve bir daha dükkana gelmemesini ister.

Ancak, Erman ile Bakiye’nin arasını yaparak, onları bir an önce evlendirmeyi planlayan Eymen için bu durum hiç iyi değildir. Eymen, Bakiye’nin dadılığı bırakıp, Erman’ın yanında çalışmasını istemektedir.

Yan komşular Mübarek ve ailesi cephesinde de, işler giderek karışmaktadır. Babasından habersiz Onur ve Deren’in kardeşi Eren ile evlenmiş olan Zeyno, gizli damadını babasının gözüne sokup, o’nu babasının gözünde ideal damat haline getirebilmek için yeni planlar yapar; Eren’e içerden babasının “bir damat adayında görmek istediği şeylerle” ilgili bir liste verir. Eren, ablası Deren ve eniştesi Onur’la birlikte, listedeki şartları yerine getirmeye çalıştıkça, talihsizlik yakalarını bırakmaz ve ortaya çok komik durumlar çıkar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Türk Malı dizisi neden bitti?

x