Twitter ve Facebook neden yavaşladı? (9 Eylül 2015)

Twitter ve Facebook kapatıldı mı neden yavaş ve girilemiyor?

09 Eylül 2015 Çarşamba, 02:34

9 Eylül Çarşamba gününün ilk saatlerinde sosyal medya siteleri Twitter ve Facebook’taki yavaşlama olması kullanıcıların dikkatini çekti. Twitter ve Facebook kapatıldı mı sorusu akıllara geldi.

Her gün şehit acısıyla sarsılan Türkiye zor günlerden geçerken yurdun dört bir yanında da teröre protesto eylemleri düzenleniyor. Ülkemizin dört bir yanından saldırı ve protesto haberleri gelmeye devam ederken, Türkiye’deki sosyal medya kullanıcıları şu saatlerde özellikle Twitter ve Facebook’a erişimin zorlaştığını öne sürüyor.Özellikle Salı gecesi ve Çarşamba’nın ilk saatlerinde sosyal medya sitelerindeki yavaşlama dikkat çekti. Twitter ve Facebook  için herhangi bir kapatma kararı bulunmuyor.

Twitter’da birçok kullanıcı VPN gibi araçlardan faydalanmadığı takdirde siteye erişemediğini ifade ediyor. Benzer şekilde Facebook’ta da bir yavaşlama olduğu, siteye VPN’siz erişimin zorlaştığı belirtiliyor. Bununla birlikte edinilen bilgiye göre Twitter ve Facebook’a erişimin engellenmesi yönünde alınmış resmi bir karar yok.

Facebook

Facebook

Hürriyet

You must be logged in to post a comment Login