Ulan İstanbul internet bölümü ne kadar izlendi?

17 Şubat 2015 Salı, 09:30

Kanal D’nin dizisi Ulan İstanbul internette  yayınlanan ilk ve dizinin 34. bölümü ne kadar izlendi?

TVAktuel.com ÖZEL-Kanal D’nin sevilen dizisi Ulan İstanbul, bir ilke imza atarak sadece internet üzerinden yayınlanmaya başladı. Ulan İstanbul’un 34. bölümü 16 Şubat Pazartesi akşamı KanalD’nin internet sitesi üzerinden yayınlandı. Haziran ayında başlayan dizi yeni sezonda da başarısını sürdürmüş dizideki karakterler kısa sürede fenomene dönüşmüştü. Ancak Pazartesi günü zorlu dizi ve programların yayına girmesiyle Ulan İstanbul Kasım ayında büyük bir düşüşe geçmiş ve reytinglerde ilk 10’a girememişti.

Özellikle sosyal medyada büyük hayran kitlesine sahip olan dizi için Kanal D radikal bir karara imza atarak ekranlarında yayından kaldırdığı diziyi sadece internet üzerinden yayınlayacağını açıklamıştı. Dizi dün akşam 34. bölümüyle internet üzerinden yayınlandı. Dizinin ilk internet yayını ücretsiz olarak izlendi ancak bundan sonraki bölümler bölüm başı 1,99 TL ücretle izlenebilecek. Ulan İstanbul’un ilk internet bölümü Salı günü öğlen rakamlarına göre 556 bin kişi tarafından izlendi. Dizinin daha önce televizyonda yayınlanan bölümlerinin ise internet sitesi üzerinden ortalama 900 bin ile 1 milyon 300 bin izleyici rakamlarına ulaştığı görülüyor.

ULAN İSTANBUL DİZİSİNDEN FİLM SÜRPRİZİ-DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Ancak önümüzeki haftadan itibaren paralı yayına başlayacak olan dizinin devam edebilmesi için ortalama 100 bin kişi tarafından satın alınıp izlenmesi gerekiyor. Eğer Ulan İstanbul internet yayınında bu başarıyı sağlayabilirse Türk televizyonculuğunda yeni bir döneme de girilmiş olacak.

ULAN İSTANBUL EKİBİ İNTERNET YAYININI BÖYLE DEĞERLENDİRDİ

Şebnem BOZOKLU (YAREN):Cesur bir karar

“Ulan İstanbul”un internette yayınlanacağının açıklandığı gün sektördeki bütün arkadaşlarımızın; oyuncu, yönetmen; senarist herkesin desteğiyle karşılaştık. Bu fikir sektördeki herkesi çok heyecanlandırdı. Çünkü ileride böyle projeler görebilir, yaşayabiliriz. Şu an da herkesin gözü bizim üstümüzde, bütün arkadaşlarımız bizim gibi bu projenin başarılı olmasını istiyor ve destekliyor. İnşallah yolu açık olur.

Erkan Kolçak KÖSTENDİL (KARLOS):

Bu sistem, insanların neyi seyredeceğine deneklerin değil insanların kendilerinin karar verdiği bir dönemin başlangıcı olabilir. Ayrıca bunu yapmak için kurdukları altyapı, özgün projeleriyle bekleyen yüzlerce genç insan için inanılmaz bir fırsat kapısı. Eğer emsal teşkil eder ve bu konuda öncü olursa sektöre derin bir nefes aldıracağını düşünüyorum.

Kaan YILDIRIM (FERDİ):

İnternet projesini duyduğum zaman çok heyecanlandım. Çünkü televizyona bir alternatif olması sektör açısından önemli. Sürekli şikayet ettiğimiz faktörlerden arınmış olacağız bir kere. Mesela sürelerin uzunluğu gibi. Diziler yaklaşık olarak ortalama 120 dakika. Bu ister istemez kaliteyi düşürüyor. Hele ki komedi yapıyorsanız isiniz daha da zor. Bir diğer büyük hediye ise sansürsüz olmak diyebilirim. Büyük bir ifade özgürlüğü tanıyacağını düşünüyorum bizlere. Eğer bu formül işlerse çok daha güzel işler yapılabileceğini düşünüyorum.

Sevtap ÖZALTUN (DERYA):

Bugün internetin geldiği nokta hafife alınamayacak seviyelerde ve bunda bir ilk olmak tabii ki heyecan verici. Bence internet daha özgür bir ortam olarak “Ulan İstanbul” gibi bir dizi için kesinlikle doğru bir mecra. Zaten bizim seyircimiz ağırlıklı olarak internet kullanıcısı ama yine de bu çok cesurca bir karar ve ciddi bir yatırım isteyen proje. Bu girişimle seyirci ve sektör için yepyeni bir kanal açılacağını düşünüyorum.

 

You must be logged in to post a comment Login