baby sensory

Yağlı Ciltlerde Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

08 Ekim 2019 Salı, 11:19

Güzel bir cilde sahip olmak için cildinize iyi bakmanız gerekir. Ancak iyi bakım, çok fazla ürün kullanmak anlamına gelmemektedir. Bu sebeple doğru ürünleri kullanarak cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. Cilt bakımınızı cildin ihtiyacına göre sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Yağlı ciltler normal ciltlere göre cilt bakımı yaparken daha fazla özen göstermelidir. Yağlı ciltlerde sebum (yağ)oranı yüksek olduğundan sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Bu sebeple hem akne oluşumunu engellemek hem de nem seviyesini dengelemek için kurutucu özelliği olmayan ürünler kullanmak gerekir. Yağlı ve akneye eğilim gösteren cilt tipleri için geliştirilmiş ve klinik olarak etkinliği test edilmiş La Roche Posay Effaclar serisi, cildi kurutmadan bakım yapar. Cildinizi temiz ve rahat hissettirir. Peki yağlı ciltlerin genel cilt bakım rutini nasıl olmalı? Detaylara geçelim…

Cildinizi Temizleyin

Cilt bakımında en önemli adım cilt temizliğidir. Makyaj sonrasında cildinizde kalan makyaj kalıntıları, çevresel faktörler gibi daha birçok etken yağ oluşumunu arttırdığından öncelikle yüzü derinlemesine temizlemek gerekir. Bu anlamda La Roche Posay Effaclar Gel doğru bir terih olacaktır. Sabun içermeyen özelliği cildi kurutmadan yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırır. Cildin yağ seviyesini dengeleyerek sivilce ve akne oluşumunu önlemeyi destekler.

Fransa’nın şifalı kaplıcalardaki termal sulardan üretilen, içeriğinde paraben, alkol, renklendirici madde ve sabun bulunmayan Effaclar Jel, yağlı ve akneye eğilimli ciltler için geliştirilmiştir. Cildinizde kuruluk hissi bırakmadan nazikçe temizler, nem seviyesini dengeler ve cildinizde tazelik hissi bırakır. Uygun fiyatı ile de kullananlar tarafından oldukça tavsiye edilmektedir.

Tonik Kullanın

Cilt temizliği aşamasını tamamladıktan sonra mutlaka tonik uygulaması yapılmalıdır. Tonik kullandığınız takdirde, tıkanan gözenekler açılır, sıkılaşır ve cildiniz mat görünüme kavuşur. Mikro soyucu özelliği sayesinde cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan Effaclar toniği tercih ederek cildinizin canlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Nemlendirin

Cilt bakımında en önemli aşamalardan biri de nemlendirme uygulamasıdır. Yağlı ciltlerde nemlendirici kullanımı, nem seviyesini dengelemeye yardımcı olur. Yağlı cilt tipine sahip kişiler, nemlendirici seçerken ince yapıda olmasına özen göstermelidir.

Sizde cildinizi taze bir görünüme kavuşturmak için La Roche Posay Effaclar serisini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve hediyeni seç seç özelliğiyle sahip olabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login