e
sv

Yalnız Hayaller Kaldı filminin galası yapıldı

avatar

tvaktuel

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Usta oyuncu Mahmut Cevher’in yapımcılığını üstlendiği ve başrolünde oynadığı Yalnız Hayaller Kaldı filminin galası yapıldı. Yalnız Hayaller Kaldı, 9 Mart’ta vizyona girecek.

Senaryosunu Nimet Erdem’in yazdığı, yönetmenliğini Mehmet Ali Arslan’ın yaptığı Yalnız Hayaller Kaldı filminin gala gecesi, Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncuları Mahmut Cevher ve Perihan Savaş’ın başrolleri paylaştığı filmde, Ecem Baltacı, Açelya Elmas, Atılay Uluışık, Alican Ayas, Murat Yılancı, Yeliz Bozkurt Üstündağ, Selin Soytürk, Gözde Uçan, Bilal Yıkılmaz, Mine Kıvanç, Sevim Aydeniz, Nurhan Çalışkan, Onat Erkan, Dilruba Balbınar, Melisa Alagöz ve Yavuz Pekdemir rol alıyor.

Yalnız Hayaller Kaldı filminde Doğan rolünü canlandıran usta oyuncu Mahmut Cevher, filmin hikayesinin yıllar önce okuduğu bir haberden esinlendiğini ifade ederek, Türkiye’de kadınların ve gençlerin sorunlarını filminde amaç edindiğini ve ekonomik destek almadan filmi çektiğini söyledi. Cevher, Türk sinemasında komedi filmlerinin revaçta olduğu bir dönemde, gerçek bir dram filmi yaptığını da belirtti.

 

YALNIZ HAYALLER KALDI FİLMİ KONUSU NEDİR?

Emekli dul matematik öğretmeni Doğan, çocuklarına bakabilmek için elinden geleni yapmaktadır. En büyük kızı Neval, evlendikten sonra Almanya’ya taşınmıştır. Hukuk fakültesinde okuyan kızı Umut, özel üniversitede okuyan hırslı oğlu Orhan ve küçük kızı Demet ile yaşamakta olan Doğan’ın, aynı sitede yaşayan iyi kalpli Aysel’le de bir ilişkisi vardır. Ailenin düzeni, Umut’un elim bir hastalığa yakalanmasıyla bozulur. Umut’un durumu ile başlayan dram, ailenin diğer fertlerinin sorunlarıyla daha da trajik hale gelir. Doğan, bir yandan çocuklarını bir arada tutmak, bir yandan da çektiği acıya direnmek için güçlü durmak zorundadır.

Duygu dolu bir aile hikayesini beyazperdeye taşıyacak olan film, Perihan Savaş ve Mahmut Cevher’i 30 yıl sonra bir araya getirirken, Yeşilçam ile genç oyuncuları da bir araya getirerek kuşaklar arası bir buluşmaya da ev sahipliği yapıyor.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Yalnız Hayaller Kaldı filminin galası yapıldı

x