baby sensory

Yılanların Öcü dizisi

Yılanların Öcü’nde sürpriz dolu bölüm

30 Eylül 2014 Salı, 03:58

Yılanların Öcü dizisi konusu, oyuncuları ve yeni bölüm fragmanı

Fakir Baykurt’un ünlü eseri “Yılanların Öcü”nden televizyona aktarılan Koliba Film imzalı dizi, yarın akşam heyecan dolu yeni bölümüyle Show TV ekranlarında izleyicilerle buluşacak.

Çarşamba akşamlarının fenomeni  olan dizinin Show TV’de yayınlanacak beşinci bölümünde; Şerife, Kamuran’ın Fatma’ya olan yakınlığı yüzünden deliye dönmüştür. Fatma onun için artık sadece evde istenmeyen bir misafir değil bir rakiptir. Zahide ise olanlara kendisinin sebep olduğunu düşünmektedir ama yine de Kara Bayram’dan vazgeçmeye hazır değildir. Tüm bu karmaşanın içinde Fatma ise hiç istemediği bir sona doğru sürüklenmektedir.

Senaryosunu Esen Ali Bilen, Bekir Baran Sıtkı, Rana Mamatlıoğlu’nun kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Cemal Şan oturuyor. Müzikleri Kalan Müzik-Hasan Saltık yapıyor.

Yılanların Öcü’nde başrolleri, Cemal Toktaş, Hande Soral, Ceyda Ateş, Ahmet Varlı ve Rüçhan Çalışkur paylaşıyor. Cemal Şan’ın yönettiği dizide, Nail Kırmızıgül, Şebnem Dilligil,  Servet Pandur, Hande Kaptan, Mehmet Atay, Gonca Yakut, Burak Can, Nalan Örgüt, Süleyman Karaahmet, Sibel Şişman ve Erden Alkan da rol alıyor. ‘Yılanların Öcü’, yeni bölümüyle yarın akşam saat 20.00’de Show TV’de!

YILANLARIN ÖCÜ 5. BÖLÜM FRAGMANI

yılanların-öcü-ceyda-ateş

YILANLARIN ÖCÜ 4. BÖLÜM FRAGMANI

YILANLARIN ÖCÜ 2. BÖLÜM KONUSU

Yılanların Öcü’nün ikinci bölümünde; Bayram, bir daha hiç göremeyeceğini düşündüğü Fatma ile Hünkar Konağı’nda karşılaşmanın; Fatma ise, hayatlarını kurtaran Kara Bayram’ı görmenin şaşkınlığı içindedir.

Remziye’nin doldurduğu Hüsnü Kahya, ölümüne nefret ettiği Irazca’nın oğlu Bayram ile Fatma’nın birbirlerini tanıdığını öğrenince deliye döner. Bayram’ı tehdit ederek, bir daha yeğeninin yanında görmek istemediğini söyler ve konaktan kovar. Bayram, Haceli’den Fatma’nın, Hüsnü’nün yeğeni olduğunu öğrendiğinde ikinci bir şok yaşar. Irazca ise, Zahide ile evlenmesi için yaptığı ısrarı ve baskıyı sürdürür.
Fatma’nın kaderi olduğuna iyice inanan Bayram, anası Irazca’ya, can düşmanının yeğenine gönlünün düştüğünü söyleyemeye çalışsa da bunu başaramaz. Bayram’ı ve Fatma’yı hiç ummadıkları bir sürpriz daha beklemektedir. ‘Yılanların Öcü’, 10 Eylül Çarşamba akşamı 20.00’de yeni bölümüyle Show TV’de!

 

ceyda-ateş-yılanların-öcü

ceyda-ateş-yılanların-öcü

 
Yapımcılığını Ata Türkoğlu/Koliba Film, yönetmenliğini Cemal Şan’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Esen Ali Bilen, Bekir Baran Sıtkı ve Rana Mamatlıoğlu kaleme alıyor.

Müzikleri Kalan Müzik/Hasan Saltık imzalı olan dizide, Cemal Toktaş, Hande Soral, Ceyda Ateş, Ahmet Varlı, Rüçhan Çalışkur, Nail Kırmızıgül, Şebnem Dilligil,  Servet Pandur, Hande Kaptan, Mehmet Atay, Gonca Yakut, Burak Can, Nalan Örgüt ve Süleyman Karaahmet oynuyor.

YILANLARIN ÖCÜ DİZİSİNİN TANITIM FRAGMANI YAYINLANDI

Koliba Film’den Ata Türkoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği, Show TV’nin yeni sezon dizilerinden ‘Yılanların Öcü’nün ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

YILANLARIN ÖCÜ DİZİSİNDEN HABERLER:

Koliba Film’in Fakir Baykurt’un ünlü romanından televizyona uyarladığı ‘Yılanların Öcü’ dizisinin çekimleri Temmuz ayının ilk haftasında Kapadokya’da başladı. Önümüzdeki ay sevgilisi Buğra Toplusoy’un yanına Amerika’ya gideceği için diziyle 7 bölümlük anlaşma yapan Ateş, setten ilk kareyi instagram’dan paylaştı. Ceyda Ateş dizide, filmin orjinalinde olmayan Zehra karakterini canlandıracak.

Eserin 1962’de çekilen filminde Fikret Hakan’la Aliye Rona, Nurhan Nur, Kadir Savun ve Erol Taş rol almış, 1985’teki yapımında ise Kadir İnanır, Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer ve Erdal Özyağcılar kamera karşısına geçmişti.

Daha önce iki kez sinemaya uyarlanan ‘Yılanların Öcü’, dizi olarak Eylül ayında Show TV ekranında olacak. Yapımcılığını Ata Türkoğlu/Koliba Film, yönetmenliğini Cemal Şan’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Esen Ali Bilen, Bekir Baran Sıtkı ve Rana Mamatlıoğlu yazıyor.yılanların-öcü-dizi-show-tv

‘Yılanların Öcü’nde deneyimli ve usta oyuncuların yanısıra genç ve yetenekli yıldızlar da rol alacak.

Müzikleri Kalan Müzik/Hasan Saltık imzalı olacak dizide, Cemal Toktaş, Hande Soral, Ceyda Ateş, Ahmet Varlı, Rüçhan Çalışkur, Nail Kırmızıgül, Şebnem Dilligil,  Servet Pandur, Hande Kaptan, Mehmet Atay, Gonca Yakut, Burak Can, Nalan Örgüt ve Süleyman Karaahmet oynayacak.

KARAKTERLER BELLİ OLDU

Nevşehir – Kapadokya’da çekimlere başlayacak olan dizinin müzikleri Kalan Müzik’den Murat Saltık’a ait. İşte oyuncuların dizide canlandıracağı karakterler;

Cemal Toktaş : Kara Bayram
Ceyda Ateş : Zehra
Hande Soral : Fatma
Rüçhan Çalışkur : Irazca
Ahmet Varlı : Haceli
Nail Kırmızıgül : Kamuran
Şebnem Dilligil : Mahmure
Servet Pandur : Remziye

BAŞROL OYUNCUSU BELLİ OLDU!

Show TV ekranlarında yayınlanacak olan Yılanların Öcü dizisinin başrol oyuncusu belli oldu. TRT’nin 4 bölüyılanların-öcü-dizisi-3mlük mini dizisi Çırağan Baskını dizisinde rol alan Ceyda Ateş, çekimlerin bitmesinin ardından Yılanların Öcü dizisiyle anlaştı.

İKİ OYUNCU DAHA

Show Tv’nin yeni dizisi Yılanların Öcü’nün kadrosuna iki isim daha dahil oldu.

Başrollerinde Rüçhan Çalışkur, Ahmet Varlı, Burak Can ve Nail Kırmızıgül gibi isimlerin yer aldığı, Koliba Film – Ata Türkoğlu imzalı, Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından uyarlanan Yılanların Öcü dizisine son olarak Karadayı dizisinde rol alan Şebnem Dilligil ile son olarak Benim İçin Üzülme dizisinde rol alan Hande Kaptan dahil oldu.

Senaryosunu Esen Ali Bilen, Baran Sıtkı ve Rana Mamat’ın yazdığı dizinin çekimleri çok yakında Kapadokya’da başlayacak.

yılanların-öcü-dizi-4

Arka Sokaklar’dan transfer

Fakir Baykurt’un aynı adlı romanından uyarlanan Yılanların Öcü dizisine daha önce Yılan Hikayesi, Esir Şehrin Gözyaşları ve Arka Sokaklar dizilerinde rol alan başarılı oyuncu Nail Kırmızıgül dahil oldu.

Burak Can’da kadroda

Koliba Film’den Ata Türkoğlu’nun yapımcılığını üstleneceği ve Cemal Şan’ın yönetmen koltuğuna oturacağı Yılanların Öcü dizisine son olarak Sana Bir Sır Vereceğim dizisinde rol alan Burak Can’da dahil oldu.

Yeni sezonda Show TV’de ekrana gelecek,Fakir Baykurt’un aynı adlı eserinden daha önce 2 kez sinemaya uyarlanan Yılanların Öcü dizisine daha önce de Rüçhan Çalışkur ve Ahmet Varlı dahil olmuştu.

Burak Can’ın ın dizide nasıl bir karakteri canlandıracağı ilerleyen günlerde belli olacak

KADRO BELLİ OLUYOR

Fakir Baykurt’un aynı adlı eserinden daha önce 2 kez sinemaya uyarlanan Yılanların Öcü yeni sezonda Show TV’de yayınlanacak. Koliba Film imzalı dizinin ilk oyuncusu Ahmet Varlı olmuştu. Yönetmenliğini Cemal Şan’nın yapacağı dizinin kadrosuna daha önce Türkan, Canan ve Benim İçin Üzülme gibi dizilerde rol alan Rüçhan Çalışkur dahil oldu. Çalışkur, dizide daha önce Fatma Girik’in canlandırdığı Irazca karakterini canlandıracak.

‘Yılanların Öcü’ 1962 yılında ilk kez Metin Erksan yönetmenliğinde sinemaya uyarlanmış, filmde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü de kazanan Fikret Hakan, Aliye Rona ve Erol Taş oynamıştı. İkinci kez 1985 yılında Şerif Gören tarafından sinemaya uyarlanan Yılanların Öcü’nde; Kadir İnanır, Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer ve Erdal Özyağcılar rol almış ve büyük gişe yapmıştı. Dizi versiyonunda yönetmen koltuğunda Cemal Şan’ın oturacağı ‘Yılanların Öcü’ süpriz oyuncu kadrosuyla yeni sezonda Show TV’de olacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...