baby sensory

50 M2 dizisi Netflix konusu nedir, oyuncuları kimler? 50m2 ne zaman yayınlanacak?

16 Ocak 2020 Perşembe, 00:36

Netflix ilk Türk absürd komedi dizisi 50M2 ne zaman başlıyor? 50 M2 dizisi konusu nedir? Ne zaman başlıyor? 50 M2 dizisi oyuncu kadrosu belli oldu. Leyla ile Mecnun’un senaristi Burak Aksak ile, İşler Güçler ve Kardeş Payı’nın senaristi ve yönetmeni Selçuk Aydemir imzalı 50M2 dizisinin konusu Netlix tarafından açıklandı. Peki 50m2 nerede çekiliyor, yayın tarihi belli oldu mu?

Dizinin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

50M2 NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix’in BKM ortaklığında hayata geçireceği kara komedi dizisi 50m2’nin çekimleri İstanbul’da başladı.

Başarılı senarist/yönetmen Burak Aksak’ın hem kaleme aldığı, hem de ünlü yönetmen Selçuk Aydemir ile birlikte yönettiği dizinin yapımcılığını BKM üstleniyor. 8 bölümden oluşan kara komedi kategorisindeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

50M2 DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Patronlarına ihanet eden bir kiralık katil, boş bir terzi dükkânında saklanır. Herkes onu merhum dükkân sahibinin oğlu sanınca, o da bu kimliğe bürünmeye karar verir.

You must be logged in to post a comment Login