baby sensory

Acun Ilıcalı’dan Yıldız Tilbe ve Gökhan Özoğuz açıklaması

O Ses Türkiye’deki kavga haberlerine Acun Ilıcalı’dan açıklama geldi

14 Ekim 2017 Cumartesi, 16:33

O Ses Türkiye jürisindeki Yıldız Tilbe ile Gökhan Özoğuz arasında yaşandığı iddia edilen ırkçılık tartışması haberlerine Acun Ilıcalı’dan açıklama geldi.

Bu yıl O Ses Türkiye jürisine dahil olan Yıldız Tilbe ve Gökhan Özoğuz arasında kavga çıktığı öne sürülmüş ve çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bu gelişmelerden sonra Yıldız Tilbe’den bir açıklama yaptı. Tilbe’nin ardından konuya açıklık getiren Acun Ilıcalı ise “Birine ırkçı damgası vurmaya çalışmak iftiradır, ahlak dışıdır” ifadelerini kullandı.

Gökhan Özoğuz ile çekimlerin iptaline neden olduğu iddia edilen kavgaya ilişkin Acun Ilıcalı’nın instagram hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Son günlerde herhalde magazinel yazı malzemesi bulmakta zorlanan bazı arkadaşlar, sevgili Yıldız Tilbe ile ilgili gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir haberi gündeme getirmeye çalışmaktalar. O Ses Türkiye çekimlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili söylenenler durduk yerde uydurulan yalan ve çarpıtmadan başka bir şey değildir. Yıldız Tilbe yabancı dil bilmediğini, dolayısıyla yabancı dilde söylenen şarkılarda ifade ve yorum başarısını ölçemediği, bu nedenle de yabancı dilde şarkı söyleyen yarışmacılara dönmediğini söylemiştir.

Bu samimi söylemin ‘ırkçılık’la ne alakası olabilir. Bundan sonra ‘sosyopatça’ çarpıtılarak üretilen çirkin senaryoların ise sadece tek bir şeyle alakası olabilir; kötü niyet ve sansasyon yaratma hırsı… Miş’ler ve muş’lar uzerine birine ırkçı damgası vurmaya çalışmak iftiradır, ahlak dışıdır. Keşke değerli sanatçılarımızı iftiralarla acımasızca karalamak yerine, onlara destek olup üretkenliklerini arttırabilsek.”

YILDIZ TİLBE DE YALANLADI

Yıldız Tilbe’nin sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: “Ben ırkçı değilim. Türkçü, Kürtçü, Lazcı, Alevici, Sunnici değilim. Bana ırkçı diyenler şerefsiz ve net namussuzdur. Bana ırkçı diyen kendisi ırkçıdır. Anladığım dilde yarışmacı istememi ırkçılık ilan edenler, ırkçıdır. Türkçesi düzgün olsun, dünyanın bütün dillerinde de söylesin sakıncası yok.  Mükemmel sesli bir İspanyola ‘Dönülmez Akşamın Ufkunu’ nasıl söyleteceğim, söylese ne kadar hissedeceğim? Ses tamam, söz ne olacak? Herkes anlamıyor tabii.
Ben ne olduğumu ve ne olmadığımı biliyorum, Allah da biliyor.”  “Çekemiyolar beni işte başka açıklaması yok. Kıskançlığınız bitmeyecek malesef.”

You must be logged in to post a comment Login