Asena Tuğal kimdir? Asena Tuğal biyografi ve fotoğrafları

Asena Tuğal hangi dizilerde rol aldı? Lise Devriyesi dizisi Asena Tuğal biyografi, hayat hikayesi ve instagram fotoğrafları…

TRT 1’in dizisi Lise Devriyesi dizisinde rol alan Asena Tuğal  Miss Turkey 2006’da 4. olduktan sonra çeşitli dizilerde rol aldı ve sunuculuk yaptı.

TRT 1’de 2 sezon yayınlanan Filinta dizisinde Tabibe Vildan rolünü oynayan Asena Tuğal, daha sonra ATV’deki Kertenkele Yeniden Doğuş dizisinde Zeynep Şanlı rolünü canlandırdı. Asena Tuğal son olarak ise Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı.

Asena Tuğal kendisi gibi oyuncu olan Şahin Irmak’la nişanlı.

1984 İstanbul doğumlu Asena Tuğal, 2000’den itibaren TGRT, Kanal D ve Show TV de haber muhabiri olarak çalıştı. Daha sonra ise, Star TV ekranlarında 2006 Miss Turkey’de dördüncü güzel seçilen Asena Tuğal,Miss International yarışmasında “Miss Smile” ödülü kazandı.

Spor alanında da başarısı olan oyuncu,Kürek sporunda uluslararası dereceleri bulunuyor olup ayrıca Tekvando sporunda siyah kuşaktır. Ve bu sayede ülkemizi Milli Takım kadrosuyla geçmiş yıllarda temsil etmiştir.

Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde ‘double major’ olarak tamamlayan oyuncu, Matematik ve Fen Bilimleri fakültesinden aynı dönem içinde mezun olmuştur. Asena Tuğal birçok dizide oynamıştır.2008 yılında Akasya Durağı, 2009 yılında Ömre Bedel ve 2010 yılında da Öğretmen Kemal Filinta adlı dizilerde rol alan oyuncu  Kertenkele Yeniden Doğuş ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’da rol aldı. Asena Tuğal son olarak TRT 1’de yayınlanan Lise Devriyesi dizisinde oynuyor.

ASENA TUĞAL OYNADIĞI DİZİLER:

2017: Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Zeynep Sağlam
2016: Kertenkele Yeniden DoğuŞ Zeynep Şanlı
2015-2016: Filinta  Tabibe Leyla
2013: Tozlu Yollar  Vildan
2013: Aldırma Gönül
2010: Öğretmen Kemal
2009: Ömre Bedel
2008: Akasya Durağı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Asena Tuğal kimdir? Asena Tuğal biyografi ve fotoğrafları

x