baby sensory

Atiye dizisi 2. sezon var mı? Atiye yeni sezon ne zaman? Netflix Atiye konusu ve yeni bölüm yayın tarihi

Atiye dizisi Netflix’te 2. sezon yayın tarihi henüz açıklanmadı. Atiye 2. sezon var mı? Atiye’nin yeni sezon tarihi önümüzdeki aylarda Netflix tarafından açıklanacak. Beren Saat ve Mehmet Günsur’un dizisi Atiye’nin 2. sezonun 2020’nin ikinci yarısından sonra yayınlanması bekleniyor.

04 Ocak 2020 Cumartesi, 00:06

Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye’nin 2. sezonu var mı? Beren Saat, Mehmet Günsur ve Melisa Şenolsun’un başrollerde oynadığı Göbeklitepe’nin sırlarının anlatıldığı Atiye, Netflix’te 27 Aralık Cuma günü 1. sezonuyla yayına başladı. Peki Atiye sezon final tarihi ne zaman? Atiye dizisi 2. yeni sezon ne zaman başlayacak? İşte Atiye dizisi hakkında tüm bilgiler.

Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun ve Metin Akdülger’in rol aldığı Atiye, Göbeklitepe’de bir kazı sırasında keşfedilen bir işaretle hayatı değişen genç bir ressamı konu alıyor.

Netflix’in merakla beklenen dizisi Atiye ilk sezonuyla 27 Aralık’ta Netflix‘te yayınlanacak. Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikâye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

Tek sezon olarak tasarlanan Atiye’nin 2. yeni sezon yayın tarihi ise henüz açıklanmadı. Atiye dizisinin 2. sezon yayın tarihi ise Netflix tarafından açıklanacak.

ATİYE HANGİ KİTAPTAN UYARLANDI?

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan Dünyanın Uyanışı adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye (Beren Saat)’nin sürükleyici ve mistik hikâyesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça genç kadının karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

OG Medya tarafından hazırlanan dizinin yürütücü yapımcılığını daha önce Hakan: Muhafız‘da da birlikte çalışan Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George üstlenirken, yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan (Annemin Yarası, Aile Arasında) ve Gönenç Uyanık (Hakan: Muhafız) oturuyor.

Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hazırlanan dizinin senaryosu ise Jason George ve Nuran Evren Sit (Aşk Tesadüfleri Sever, 8 Saniye)’e ait.

ATİYE DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Dizi, İstanbul’da mükemmel bir hayat süren genç ve güzel bir ressam olan Atiye’nin hayatını konu alıyor. Atiye’nin sevgi dolu bir ailesi, varlıklı ve yakışıklı bir sevgilisi vardır. Üstüne üstlük, ilk bireysel sergisini açmak üzeredir. Ancak kusursuz hayatı, dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de yapılan bir keşif nedeniyle değişmek üzeredir. Erhan adındaki bir arkeolog, burada yaptığı kazıda bir sembol keşfeder. Bu sembol, Atiye ile Göbeklitepe arasında son derece gizemli bir bağlantı olduğuna işaret etmektedir. Bunun üzerine Atiye hayatını tamamen değiştirip geçmişinde ve bu antik harabelerde saklı olan sırların peşine düşecektir.

You must be logged in to post a comment Login