baby sensory

Dayan Yüreğim ekibinden yapım şirketine protesto

Oyuncular ve set ekibi haklarını aradı..Endemol açıklama yaptı

07 Haziran 2017 Çarşamba, 15:48

‘Dayan Yüreğim’ dizisinin set ekibi ve oyuncuları, Endemol Türkiye’nin Levent’teki ofisinin önünde protesto eylemi yaptı.

Endemol Shine Türkiye’nin yapımcılığını gerçekleştirdiği, başrollerini Ece Uslu, Cansel Elçin, Nilay Deniz, Bengi Öztürk ve Berk Atan’ın paylaştığı ‘Dayan Yüreğim’ dizisinin set ekibi ve oyuncuları yapımcı şirketi protesto etti.

Fox TV’de 13 bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılan dizinin oyuncuları ve set ekibi Endemol Shine’ın Levent’teki binasına giderek haklarını alabilmek için eylem yaptı. Dizi ekibinden sadece Ece Uslu’nun ödeme aldığı, diğer oyuncuların çalışmalarının karşılığını tahsil edemediği ileri sürüldü.

ENDEMOL’DEN AÇIKLAMA

Endemol Shine bu olaylar sonrasında basın açıklaması yayınladı:
Bir süredir Endemol Shine Group tarafından Endemol Shine Türkiye hakkında durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Bu süreçte Endemol Shine Türkiye COO’su Hakan Eren ve Genel Müdürü Gökhan Tatarer ile yollar ayrılmıştır. Her sektörde olabileceği gibi, değerlendirme sürecinde olan bir şirkette tüm işlemlerin ‘bir süreliğine’ askıya alınmış olması normal bir prosedürdür. Endemol Shine Türkiye iş ortaklarının taleplerini karşılayabilmek için mümkün olan her türlü gayreti sarf etmektedir.​

Şirketin Levent’teki ofisi önünde toplanan oyuncular ve set ekibi, haklarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yaptı. Eyleme Ece Uslu, Ege Aydan da katıldı. Dayan Yüreğim ekibi, Endemol Shine Türkiye ofisi önünde basın açıklaması da yaptı. Yapılan protestodan video ve fotoğraflar ise set ekibi ve oyuncular tarafından sosyal medyadan paylaşıldı.

Endemol Shine Türkiye, önce Dramalar bölümünü kapatmıştı. Sonra üst düzey yöneticileri şirketten ayrılmıştı.

You must be logged in to post a comment Login