Doğuş ve BeIN Medya’dan satış iddialarına açıklama

Doğuş Grubu’na ait Star TV, NTV gibi televizyon kanallarını da kapsayan medya grubunun Katarlı BeIN Media Group’a satılacağı iddialarına karşılık Doğuş Grubu ve Digiturk’ten açıklama geldi.

Star grubunun patronu Ferit Şahenk’in, haftalardır süren görüşmeler sonunda beIN’le hemen hemen her konuda mutabakata vardığı ve yapılan anlaşmaya göre Star TV, NTV, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop, Euro Star, NTV Avrupa’nın yeni sahibinin Katarlı BeIN Grubu’nun olacağı ileri sürülmüştü. Her iki medya grubundan da yapılan açıklamalarda satış iddiaları yalanlandı.

İddialarla ilgili olarak Doğuş Grubu’nun yaptığı resmi açıklama:

İşte o açıklama:
“Son günlerde özellikle sosyal medyada Doğuş Grubu’nun en önemli faaliyet kollarından olan Yayın Grubu’muzun satışına ilişkin olarak yapılan haberler ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz” şeklinde başlayan açıklamada şöyle denildi:

Televizyon, radyo, internet ve dergicilik alanında yıllardır başarıyla sürdürdüğü dinamik yayıncılık anlayışı ve lider markalarıyla ülkemizin önemli değerlerinden olan Yayın Grubu’muzun tamamına veya herhangi bir markasına ilişkin olarak iddia edildiği gibi beIN ile bir anlaşma bulunmamaktadır.

Hem Türkiye’de, hem de küresel anlamda içerik üretimi ve yayıncılık konusunda üstün başarısını yıllar boyu kanıtlamış Yayın sektörümüze ve markalarımıza yatırımlarımız devam etmektedir. Bu anlamda çok önemli bir girişimimiz olan Puhu TV’yi 2017 yılı başında ülkemizde hizmete açmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Doğuş Grubu olarak vizyoner, yenilikçi ve girişimci bakış açımızın bir parçası olarak sürekli yeni fırsatları gözlemliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’ye ekonomik, sosyal, kültürel anlamda değer katacak, aynı zamanda istihdam yaratacak yeni yatırım fırsatlarını da her zaman değerlendirmekteyiz. Kamuoyunun bilgilerine sunarız”

BeIN Medya Group’un resmi açıklaması:

“Ana hissedarımız beIN MEDIA GROUP ile Doğuş Medya Grubu arasında, Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanalların satışına ilişkin görüşmeler yürütüldüğüne dair çıkan iddialara ilişkin olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme sorumluluğumuz gereğince bu açıklamayı paylaşmak istedik. Mevcut durumda; söz konusu söylentilerde ifade edildiği gibi bir anlaşma planımız bulunmamaktadır.

Kamuoyunca da takdir edileceği üzere; kısa süre önce beIN MEDIA GROUP bünyesine katılan Türkiye’nin lider dijital TV platformu Digiturk, müşterilerine en iyi dijital yayıncılık tecrübesini sunmaya devam etmek amacıyla hâlihazırda büyük bir dönüşüm ve yeniden yapılandırma süreci içerisindedir. Bu nedenle önceliğimiz ve odak noktamız, bu süreci en iyi şekilde tamamlayarak; Digiturk’ün beIN MEDIA GROUP’a tam entegrasyonunu sağlamaktır.

beIN MEDIA GROUP, Türkiye’ye ve sahip olduğu potansiyele inanmaktadır. Son 12 ayda Digiturk’ü ve Süper Lig naklen yayın haklarını satın alarak Türkiye ekonomisine yaptığı milyarlarca dolar değerindeki yatırım, bu inancın en somut göstergesidir. Grubumuzun bu büyük ülkeye yatırımları önümüzdeki dönemde de devam edecektir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Doğuş ve BeIN Medya’dan satış iddialarına açıklama

x