Ev Dekorasyonunda Halı Nasıl Seçilir?

Etkileyici evlerin ve birbiriyle uyumlu mobilyaların dekorasyonunu bütünleştiren halı tercihiyle muhteşem görünüm oluşturacağı göz ardı edilmemelidir. Ev dekore edilirken kullanılan parçaların birbirine benzeyen renk, doku ve stilde olması gerektiği için halı seçiminde de dikkatli davranılmalı ve ev stiline uyumlu halılar seçilmelidir.

Modern stildeki mobilyaların, perdelerin dekore edildiği evler içinde halıların oda zeminini kaplamayacak boyutlarda veya geometrik desenlerde olması dekorasyonu daha uyumlu hale getirecektir. Klasik stil oluşturulmuş evlerde ise dekorasyonun tamamlanması için klasik nesnelerin yanı sıra çiçek desenli halılarda evinizin tarzına uyum sağlayacaktır.

Ev Dekorasyonu ve Halı Seçimi

Halı seçimi evin dekore edilmesi için önemli bir konudur. Halılar evinizin kilit parçalarıdır ve evinizin içindeki ahengi keşfetmenize yarar. Mobilyalarınızla uyum sağlayan bir halı seçtiğinizde odanızdaki göz alıcılığı fark edeceksiniz. Bu sayede odanızı daha ferah ve daha büyük göstermek de küçük tüyolarla ve minik dokunuşlarla mümkün olacaktır.

Halı Modelleri

Birçok farklı seçenekleri bulunan halı modelleri fiyatları da dokuma metotlarına, tasarımlarına, iplik kalitelerine göre değişiklik gösteriyor. Halı seçimi yapılırken istediğiniz boyuttaki halı fiyatı da etkiler. Eğer daha düşük bütçeniz varsa ve ucuz halı almak istiyorsanız küçük makine halılarını ve daha kalitesiz ipleri tercih etmek zorunda kalabilirsiniz. Günümüzde halı fiyatları renk model ve desene göre birbirinden çok farklılık gösterir. Eğer özel bir halı arıyorsanız ve lüks olmasını istiyorsanız o zaman özellikle ipekten yapılmış halıları tercih ederek kendinizi ve sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

 Salon Halıları

Salon halıları diğer halılara oranla daha farklı ebatlarda ve daha büyük tasarlanmıştır. Eğer sade ve şık bir salonunuz varsa minimal bir halı ve daha sade tasarımlı halılar kullanmak sizin için daha uygun olacaktır. Eğer mobilyalarınız gösterişliyse halılarınızdaki desenler fazla olduğunda bu salonun genel havasını bozabilir ve göz yorabilir. Mobilyalarınıza uygun tercih yapmak hem evinizi ferah gösterir hem de size daha iyi hissettirir.

Bir halı arayışı içindeyseniz ve ne aradığınızı biliyorsanız mutlaka hali.net adresini ziyaret etmeli ve kaliteli halılarımıza uygun fiyatlarla ulaşmalısınız. Eğer ne aradığınızı bilmiyorsanız sitemizi ziyaret ederek ilham alabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Ev Dekorasyonunda Halı Nasıl Seçilir?

x