Fatih Çıtlak 2018 Ramazan ayında hangi kanalda program yapacak?

Fatih Çıtlak 2018 Ramazan ayı tv programı belli oldu

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 00:01

Fatih Çıtlak’ın 15 Mayıs 2018 Salı akşamı başlayacak olan Ramazan ayında hangi kanalda olacağı belli oldu.

Daha önce Star TV’de ‘Sahur’ programı yapan Fatih Çıtlak, bu sezon için Kanal D ile anlaşma sağladı.

Fatih Çıtlak, Ramazan ayı boyunca her gece ‘Sahur Sohbeti’yle 01.45’te canlı canlı Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

FATİH ÇITLAK KİMDİR?


Mehmed Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul’da doğmuştur. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimini tamamladı.
Mehmed Fatih Çıtlak, İslâm tarihi ve tasavvuf konularında birçok radyo ve televizyon programı yaptı. Konuşmacı olarak sempozyum, panel ve konferanslara katıldı. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulundu.

İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine iştirak eden Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazmaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT’de ‘Gece Kahvesi’ adıyla ramazan programı, atv’de de iki yıl sahur programı yaptı.

You must be logged in to post a comment Login