Fi dizisinin konusu ve oyuncuları

Fi dizisinin 4-5 ve 6. bölümlerinin fragmanı yayınlandı

20 Nisan 2017 Perşembe, 00:20

Fi dizisi konusu nedir oyuncular kimler? Fi dizisi ne zaman hangi kanalda yayınlanacak? İşte Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür‘ün Fi dizisinden yeni haberler

Fi dizisinde altın oran sırrı ne? Puhu’nun merakla beklenen iddialı yapımı Fi dizisinin bölümleri yayınlandı.

İlk üç bölümüyle izleyici kitlesinde müthiş heyecan yaratan ve büyük ilgi gören Fi’nin merakla beklenen 4, 5 ve 6. bölümlerinin fragmanı yayınlandı. Fi’nin 4. 5. ve 6. bölümleri 21 Nisan Cuma günü puhutv’de.

Fİ DİZİSİ’NE YENİ OYUNCU

PuhuTV’nin iddialı yapımı Fi’ye yeni bir konuk oyuncu!

Ay Yapım’ın yapımcılığını, Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Armağan Oğuz ve Tülay Günal’ın paylaştığı yapıma Cem Yılmaz’ın ardından, son olarak ‘Arkadaşlar İyidir’de izlediğimiz Ece Dizdar da konuk olacak. Güzel oyuncu, dizinin 6. ve 7. bölümlerinde yer alacak.

Fi, yeni bölümüyle 14 Nisan Cuma akşamı PuhuTV’de!

Fİ DİZİSİ İZLEYİCİYLE BULUŞTU

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Mert Baykal’ın oturduğu, yeni nesil online televizyon puhutv’nin ilk orjinal dizisi ‘Fi’ 31 Mart’ta izleyicileriyle buluştu.

Azra Kohen’in çok satan ‘FiÇiPi’ üçlemesinden yola çıkarak Nüket Bıçakçı tarafından senaryolaştırılan, başrollerinde Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür ve Büşra Develi’nin yer aldığı ‘Fi’ yaklaşık 60 dakikalık bölümleri ile puhutv’de yayınlanıyor.

Azra Sarızeybek Kohen’in uzun süre bestseller listesinden inmeyen Fİ Çİ Pİ üçlemesinden yola çıkarak Nükhet Bıçakçı’nın senaryosunu yazdığı Fİ; ihtiyaç duyduğu her şeye sahip olan ünlü psikiyatrist Can Manay’ın, Duru ile karşılaştıktan sonra değişen ve değiştirdiği hayatların tutku, gizem ve arayış dolu hikayesini anlatıyor.

puhutv’de “31 Mart”ta ilk 3 bölümü yayınlanacak olan dizi; her şeyini aşka adayacak ve yine her şeyini aşk yüzünden kaybedecek bir adamın travmalarla dolu bir hayatın çekmecelerinde geziyor. Mükemmelliğin, güzelliğin, tutkunun, dengenin ve aşkın anlatıldığı dizi 4K çekim kalitesiyle Türkiye’de bir ilk olarak seyircisine görsel bir şölen sunuyor.

Altın Oran’ın sırrı ne?
Dizinin adının da kaynağı olan Fİ; Mısır Piramitlerinden Mona Lisa’nın yüzüne, Mimar Sinan’ın eserlerinden modern web-sitelerinin tasarımlarına kadar pek çok yerde izi görülebilen, insanlığın Antik Yunan’dan bu yana keşfettiği bir geometrik oran. Göze neyin güzel geldiğine dair bu keşif kimi zaman bilerek, kimi zaman farkında olmadan çağlar boyu büyük mimari yapılardan resime pek çok alanda bir ustalık sırrı olarak kullanılmış; evrenin varoluşu ve düzeninde de bulunduğu iddia edilmiştir. Altın Oran; Fİ dizisinin de hikayesinin tam ortasındadır.

Altın Oran için Altın Kadro
Başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Tülay Günal, Osman Sonant gibi başarılı oyuncuların paylaştığı dizinin yönetmen koltuğunda ise; Mert Baykal oturuyor.

31 Mart’ta online televizyon platformu puhutv’de izleyicileriyle buluşacak olan ‘Fi’, tutkunun peşinden koşanların, yanma pahasına ateşe uçanların ve acıdan geçerek süregelen yaşama karşı dik duranların hikayesidir.

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç ve Tülay Günal’ın paylaştığı; yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini ise Mert Baykal’ın üstlendiği dizi, en geç Şubat ayında sete çıkmaya hazırlanıyor. Senaryosunu son olarak ‘Muhteşem Yüzyıl: Kösem’in ilk sezonunda görev alan Nükhet Bıçakçı’nın kaleme alacağı yapım, Azra Kohen’in aynı adlı roman serisinden uyarlanıyor.

Fi Çi Pi, yakında Puhu’da başlıyor!

Fİ Çİ Pİ OYUNCULARI BİRARAYA GELDİ

Yapımını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği, Azra Kohen’in üçlemesinden uyarlanan dizi, henüz çekimleri başlamadan merak uyandırdı.

Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç ‘ın ana kastında yer aldığı dizinin ilk fotoğraf çekimi için oyuncular geçtiğimiz gün biraraya geldi.

Çekimler sırasında oldukça eğlenceli anlar yaşayan ekip, dizinin çekimlerine önümüzdeki günlerde başlayacak.
Proje, 2017’de, 60 dakikalık bölümler halinde izleyicisiyle buluşacak.

Ay Yapım’ın yapımcılığını, Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı yapıma son olarak Kördüğüm dizisinde rol alan iki isim daha katıldı. Fox ekranlarında yayınlanan Kördüğüm’de birlikte oynayan Saadet Işıl Aksoy ile  Tülay Günal da Fi Çi Pi dizisinde rol alacak.

Fİ Çİ Pİ DİZİSİNE 2 YENİ OYUNCU

Online izleme platformu PuHu’da yer alacak, bir hafta sonra ise televizyondan izleyiciyle buluşacak olan Fi Çi Pi’nin kadrosuna iki yeni oyuncu!

Ay Yapım’ın yapımcılığını, Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerini Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı yapıma Canım Ailem ve Muhteşem Yüzyıl’da rol alan Ozan Güven ile Elveda Rumeli, Ezel ve Filinta’da rol alan Berrak Tüzünataç dahil oldu.


Ozan Güven’in ‘sayko’ karakterli, aynı zamanda bir TV yıldızı olan psikoloğu canlandıracağı dizide Tüzünataç’ın rolü şimdilik belli değil.

Fİ DİZİSİNİN BAŞROL OYUNCULARI BELLİ OLDU

Serenay Sarıkaya ile Mehmet Günsur yeni dizide birlikte başrol oynayacak.

Son olarak Nejat İşler’le başrollerini paylaştığı ‘İkimizin Yerine’ filmiyle adından söz ettiren Serenay Sarıkaya bu defa Mehmet Günsur ile kameraların karşısına geçiyor.  Sinema, dizi ve reklam dünyasının aranan isimlerdinden biri olan Serenay Sarıkaya’nın yeni dizi projesi belli oldu.

“Fİ” ADLI UYARLAMADA ROL ALACAK

Oyuncu Sarıkaya, Doğuş Grubu’nun online izleme platformu PuHu’nun lansman projesi Akilah Azra Kohen’in çok satan üçlemesi olan “Fi Çi Pi” uyarlamasında rol almayı kabul etti.

YENİ PARTNERİ MEHMET GÜNSUR

Senaryo çalışmaları tamamlanan ve çekim onayı alan uyarlamada Serenay Sarıkaya’ya Mehmet Günsur eşlik edecek.  Mehmet Günsur, Can Manay isimli ünlü bir psikoloğu, Sarıkaya da dansçı Duru’yu canlandıracak.

TUTKULU VE TAKINTILI AŞKI ANLATIYOR

Kitapta, Can Manay’ın görür görmez çarpıldığı Duru’ya olan tutkulu ve takıntılı aşkı anlatılıyor.


SERENAY SARIKAYA Fİ Çİ Pİ DİZİSİNDE

Beyazcam yerine internete yönelmeye karar veren oyuncu, dijital platformda yayımlanacak olan bir dizide kamera karşısına geçecek.

Yeni sezonda ekranda olması beklenen Serenay Sarıkaya’dan sürpriz proje! Bugünlerde ‘İkimizin Yerine’ adlı filmle beyazperdede boy gösteren Sarıkaya, öncü bir tavır sergileyerek Türkiye’nin ilk özgün digital dizi projesinde yer almayı kabul etti.

PUHU TV’DE YAYIMLANACAK

RaniniTV’de yer alan habere göre güzel oyuncu, Doğuş Grubu’nun internet platformu Puhu TV’de yayımlanacak bir dizi çekecek.

KİTAP UYARLAMASI

Ekran yerine internet ortamında yer almayı tercih eden Serenay Sarıkaya, Akilah Azra Kohen’in üçlemesi olan kitabı “Fi Çi Pi”nin uyarlamasında rol alacak. Senaryo çalışmaları tamamlanan ve çekim onayı alan uyarlamanın oyuncu kadrosunun ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login