Game of Thrones kaçıncı sezonda bitecek? İşte o açıklama

Game of Thrones dizisi kaç sezon yayınlanacak? Game of Thrones 7. mi 8. sezonda bitecek?

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 02:49

Game of Thrones dizisi bitiyor mu bitmiyor mu tartışmalarına son nokta konuldu. Game of Thrones dizisinin ne zaman final yapacağı ekrana veda tarihi belli oldu.

GAME OF THRONES SETİNDEN GÖRMEDİKLERİNİZ İÇİN TIKLAYIN

Game of Thrones ’un (Taht Oyunları) yapımcıları daha önce defalarca, diziyi sadece yedi sezonda tamamlamak istediklerini ilan etmiş olsalar da HBO programlama başkanı Michael Lombardo, dizinin en az sekiz sezon olacağını duyurdu. Televizyon Eleştirmenleri Derneği’ne (Television Critics Association) konuşan Lombardo “Dizinin sadece yedi sezon olacağı hakkında kendi aramızda hiçbir konuşma olmadı. Asıl soru yedi sezondan sonra kaç sezon daha yapacağımız… Yapımcılar David Benioff ve Dan Weiss, dizinin altıncı sezonundan sonra iki yıl daha devam etmeleri gerektiğini düşünüyor. Onların fikirlerinin değiştirmelerini isterim” dedi.

GAME OF THRONES İÇİN FİGÜRAN ARANIYOR-DETAYLAR İÇİN TIKLAYINgame-of-thrones-cnbce-19

Dizinin yapımcı şirketi HBO’nun başkanı Michael Lombardo, dün ülke basınına konuyla ilgili yaptığı açıklamada dizinin senaristleri David Benioff ve Dan Weiss’in Game of Thrones’u 8 sezonda tamamlamayı planladıklarını belirtti. Bu açıklamaya göre, sevilen dizi 2018’de ekranlara veda edecek.game of thrones (15)

Ancak Lombardo’nun açıklamaları, Game of Thrones’un yakın zamanda beyaz perdeye transfer olabileceği iddialarını da güçlendirecek şekilde.game-of-thrones-6-1

“Peki dizi hakkında hiçbir prequel (dizinin geçtiği dönemden önce gerçekleşen olaylar hakkında başka bir dizi) yapılacak mı?” sorusuna da cevap veren Lombardo, “Dan ve David’in yapmak istediği her şeye açığım. Onların ne istediğine güvenirim. Sanırım haklısın, ‘prequel’ için müthiş bir altyapı var ama bu yönde hiçbir konuşmamız olmadı” diye konuştu.
JON SNOW ÖLDÜ MÜ?
Lombardo, özellikle sosyal medyada hala sıcaklığını koruyan bir konuya daha açıklık getirdi. Gelen bir soru üzerine Jon Snow’un öldüğünü düşündüğünü belirten Lombardo, “Gördüğüm, duyduğum ve okuduğum her şeye göre, Jon Snow öldü” ifadeleriylşe tartışmalara da son noktayı koymuş oldu.

GAME OF THRONES 6. SEZON NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Önümüzdeki hafta çekimlerine başlanacak Game of Thrones’un 6’ncı sezonu Nisan 2016’da beyaz ekrana dönecek.jon-snow-game-of-thrones

You must be logged in to post a comment Login