Hamdi Alkan’dan O Hayat Benim iddialarına yanıt

Hamdi Alkan ve eşi Selen Görgüzel merak edilenlerini anlattı

04 Mart 2016 Cuma, 11:31

Hamdi Alkan ile Selen Görgüzel merak edilenlerini anlattı. 50 kilo veren Hamdi Alkan hem zayıflamasını hem de yönetmenliğini yaptığı O Hayat Benim dizisinde yaşanan olaylarla ilgili gerçekleri canlı yayında anlattı.

Mide küçültme ameliyatı olduktan sonra 50 kilo veren Hamdi Alkan, eşi Selen Görgüzel ile birlikte Renkli Sayfalar programına konuk oldu. Ünlü yönetmen yaşadığı süreci ve hakkında merak edilenleri canlı yayında anlattı.

İşte Hamdi Alkan ve Selen Görgüzel’in açıklamalarından satır başları:

-Geçen yaz 145 civarı bir kilom vardı, şu an 92 kiloyum.

-Selen’le tanıştım. Önce içimi eritti, sonra dışımı eritti. İçim hala eriyor o ayrı.

-Kiloluyken de şimdi de fotoğraflarımla barışık bir insanım. Sağlık sorunları baş göstermeye başladı. Eğilemiyordum. Şu an bunu yapabiliyorum ve bu durum benim için en büyük kazanç.

-İçki ve sigarayla aram yok. Tek zevkim yemek yemekti. Onunla da arama mesafe koydum.

-Antakyalı’yım. Gurme şehrinden geliyorum. Künefenin anavatanından geliyorum. Annem Helva Hanım çok güzel yemekler yapardı.

-Tedavimiz çok güzel bir şekilde devam ediyor. Psikolojik destek de alıyorum.

-Hala yemek yiyorum ama azar azar. Çok yemeye çalıştığımda mide sinyal veriyor.

-Şişmanlık bir hastalık. Bu ameliyat da çözümlerden biri. Bizim gibi sınırı geçenler için estetik değil, çözüm.

-Doktorlarımızla ve uzmanlarla konuştuk. Ben çok araştırdım. Ameliyat olmadan önce arkadaşlarımla konuştum.renkli-sayfalar

-Pideciye gidince 1,5 pideyi indirebiliyordum. Şimdi azıcık yiyebiliyorum.

-Bir ara ‘zayıflatamıyorsan, şişmanlat’ taktiğini uyguladım. Benim sete bir gelin market gibi.

– Hayattaki en büyük motivasyonum Selen. Ona olan sevgim, ona olan aşkım… Ve 3 tane kızım var. Onlar için, bu ülke için daha güzel şeyler yapacağım. Eşim benim aşkım, her şeyim, son durağım…

GECEKONDU MAHALLESİNDE ÇEKİM YAPIYORUZ

– Bizim dizimiz Çekmeköy’de çekiliyor. 7-8 tane küçük ev kiralandı. Butik çalışıyoruz.

– İstanbul’da çekim yapmak her geçen gün zorlaşıyor. Dönem dizisi çekmeye kalktığınızda park etmiş son model bir araba her şeyi bozuyor. Çekim yaparken sokağa bile para ödeniyor.

YEŞİM’İN ARABASINI TEKMELEMEDİM

– ‘Üfür geç’ benim sette söylediğim mizahi bir söz. Bunu öne sürerlerse ayıp ederler. Eğer öyle olsa 100 bölüm devam eder mi? Bunu denetleyen bir ekip var.

– Yeşim Ceren ile aramızda sesler yükseldi. Saygıyı yitireceğimiz anda birbirimize arkamızı döndük.

– Arabasını tekmelemem söz konusu olamaz. Sadece kapısını sert kapattım.

– Hamdi Baba derler bana, ben de bir baba gibi her konuya eğilmek zorundayım.

– Setin disiplinini bozan oyuncuya ‘buraya kadar’ deme hakkım var. Ben yapımcıya ‘durum bu, siz gereğini yapacaksınızdır’ dedim.
hamdi-alkan-yeni

– Gönül isterdi ki hiçbir işin büyüsü bozulmasın. Bu uluslararası arenada da sevilen bir sizi. İnsanlar buradan ekmek yiyor.

– Beren ve Engin’in yeri bende ayrı. Halit Ergenç’in yeri bende çok özel. Bergüzar’ı da çok beğeniyorum. Öyle Bir Geçer Zaman Ki’deki bütün kadro. Aras Bulut da inanılmaz başarılı.

– O kadar güzel bir nesil geliyor ki, bunlar beni heyecanlandırıyor.

BEREN VE ENGİN TÜRKİYE’NİN YILDIZI

– Beren’ e verdiğim notların kağıtları hala duruyor. Onu için ‘muhteşem bir ışığı var, bence Türkiye’nin yıldızı’ yazmışım. Yarışmada ikinci oldu ama sonra Türkiye’nin gönlünü fethetti. Onlarla gurur duyuyorum.

– Bizim sette sansasyon durmaz çünkü yaşayan bir set. Yaşananların temelinde insanı duygular var.

– Bir takın şeyler yaşandı bitti. 100. bölüme doğru gidiyoruz. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. Oya Başar, Keremcem, Erdal Cindoruk, Ceren Moray, İclal Aydın gibi çok değerli isimler var dizide.

– İşle ilgili sinirlenirim. Her hafta 130-140 dk’lık bölümü kanala teslim etmek zorundayım. İnsanları dinlerim, gereğini yaparım.

– Başrol oyuncusunun diziden ayrılması reytingi etkilemez. Önemli olan dsenaryodur. Aynısı Muhteşem Yüzyıl için de geçerli.

– Kurtlar Vadisi’nde Polat olmazsa olmaz. Geçenlerde bir hesapladım oradan ayrılan oyuncularla 7 dizi çekilir. Her canlı bir gün Kurtlar Vadisi’ni tadacak.

ELEKRİK MÜHENDİSLİĞİ OKUYORDUM, OYUNCU OLMAYA KARAR VERDİM

– Eletrik mühendisliği son sınıfındaydım konservatuar okumaya karar verdim.  3 kez ilk aşamayı geçtim ama beni almadılar. Babam ‘oğlum nerede mutlu olacaksan onu yap’ dedi.  Kitap sattım, seyyar satıcılık yaptım. Kendi tiyatromu kurdum ama elektrik mühendisiydim…

You must be logged in to post a comment Login