House of Cards ne zaman final yapacak? Netflix açıkladı

ABD’li online yayın şirketi Netflix, ödüllü dizisi House of Cards’ı bitirme kararı aldığını bildirdi. Açıklama, oyuncu Antony Rapp’in dizinin başrol oyuncusu ABD’li aktör Kevin Spacey’e yönelttiği taciz iddialarının bir gün ardından geldi.

ABD’li online yayın şirketi Netflix, ödüllü dizisi House of Cards’ı bitirme kararı aldığını bildirdi.

Netflix açıklamasında, Spacey’nin 26 yaşındayken 14 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismar etmeye çalıştığına dair iddiaların kendilerini derinden üzdüğü kaydetti, fakat diziyi bitirme kararını aylar öncesinden aldıklarını açıkladı:
“Dün gece basına yansıyan haberlerden sonra, Baltimore’da bulunan dizi oyuncuları ve set çalışanlarını desteklemek ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için bu öğleden sonra bir toplantı gerçekleştirdik. Kevin Spacey, daha önce de belirlediğimiz gibi sette bulunmuyor.”

Ünlü medya şirketi, şu anda 6.sezon çekimleri devam eden ve 2018’de yeni sezonunun yayınlanması planlanan dizinin final yapacağını da açıklamasında ifade etti.

Ne olmuştu?
Oscar ödüllü aktör Kevin Spacey, oyuncu Anthony Rapp’in kendisine yönelttiği taciz iddialarının ardından bir açıklama yayınladı. 59 yaşındaki Spacey, resmi Twitter hesabından paylaştığı açıklamada Rapp’ten davranışı nedeniyle özür dilerken eşcinsel olduğunu yineledi.

Ünlü aktörün mesajında şu sözleri dile getirdi:

“Anthony Rapp’in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışlarımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum. Bunca yıl sebep olduğum duygular için de özür diliyorum. Bu hikaye, beni hayatımla ilgili başka konuları anlatmak için cesaretlendirdi. Özel hayatımla ilgili korumacı olduğum için hakkımda pek çok hikaye dolaştığını biliyorum. En yakınımdakiler bilir ki, hayatımda hem erkeklerle hem kadınlarla ilişkilerim oldu. Erkeklerle romantik ilişkiler yaşadım, onlara aşık oldum ve şimdi de hayatımı eşcinsel bir erkek olarak sürdürmeyi seçiyorum. Bu gerçekle açık ve dürüst bir şekilde yüzleşmeliyim, bu da davranışlarımı gözden geçirmek ile başlıyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

House of Cards ne zaman final yapacak? Netflix açıkladı

x