Kadir Doğulu’ya Dubai’de gözaltı şoku

Ünlü oyuncu Kadir Doğulu, arkadaşları ile birlikte gittiği Dubai’de havalimanında görev yapan polislerin kontrolüne takıldı. Doğulu, kurallar ihlali yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Kadir Doğulu, ilk olarak hızlı geçiş çizgisini ihlal ettiği için gözaltına alındı. Kendisine yapılan muamelenin son derece insanlık dışı olduğunu söyleyen Doğulu daha sonra da kimliğini vermeyi kabul etmediği için havalimanında tutuldu ve dört saat boyunca burada kaldı. Doğulu, yaşadıklarını Instagram’ından şöyle anlattı:

Doğulu, yaşadıklarını Instagram hesabında anlattı.
“Her şey mükemmeldi. Ta ki Dubai’ye ayak basana kadar. Ben bu kadar kompleksili bir polis takımı yada havaalanı çalışanı görmedim. Sadece Fast Track çizgisinden bir tık dışarı çıktık diye, onunla ilgili memura soru sorduk diye karakolda bekletildik. Fast track kartlarımız elimizden alındı. Bize geri verilmedi. Yüzümüze dahi bakılmadı. Aşağılandık. Bir küfür yemediğimiz kaldı.  Dubai havalimanındaki polisler bana ilkokul öğretmenimi hatırlatıyor. Konuşma! Gülme! Bakma! Kalkma! İnanılır gibi değilsiniz… 4 saat sonra çıkabildik Dubai Havalanı’nından. Tam 4 saat sonra! Sebebini bilmiyoruz! Kesinlikle bilmiyoruz! Hiçbir şey söylemiyorlar… sonra gelip özür dilediler bizden.”

Kadir Doğulu bir süre sonra ikinci kez aynı muameleye maruz kaldığını duyurdu:
“Dubai’de ikinci kez gözaltına alındım. Kimliğimi istediler. ‘Yanımda olmayabilir, neden?’ dedim diye. Acı olan beni bir şirket maç izlemem için davet etti. Herhalde havaalanından çıktıktan sonra misafirperverliklerini gösterecekler. Dubai’ye gelmeden önce tekrar tekrar düşünün. İşiniz düşmüyorsa gelmeyin. “

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kadir Doğulu’ya Dubai’de gözaltı şoku

x