Kısmetse Olur yeni bölümler yayınlanacak mı?

Evlilik programları yasaklandı mı yayınlanacak mı tartışmalarının arasında Kısmetse Olur bitti mi sorusunun yanıtı yapımcı Haluk Şirin’in yeni açıklamasıyla geldi.

OHAL kapsamında çıkartılan son KHK, evlilik programlarının yasaklandığı şeklinde yorumlanmış ve Kanal D’deki Kısmetse Olur’un yapımcısı Haluk Şirin programın yayından kaldırıldığını açıklamıştı.

Yapımcı Haluk Şirin, programın yayından kaldırıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu. Ancak KHK’daki ifadelerin yanlış yorumlanmasından dolayı evlilik programlarının yasaklandığı şeklinde haber olmuştu. KHK’daki ifadenin, özellikle uydu kanallarında yayınlanan ve arayanlara fahiş fiyatlarla telefon görüşmesi yaptıran, 0800’lü hatlar ve bu tip arkadaşlık yayınlarıyla ilgili olduğu ortaya çıktı.

Durumun netleşmesinden sonra ise Kısmetse Olur’un yapımcısı Haluk Şirin’den sosyal medya üzerinden yeni açıklama geldi. Yarışmanın yeni bölümü de Cumartesi akşamı ekrana gelmemişti. Yapımcı Haluk Şirin,  kanal yönetimiyle görüştüğünü ve programın pazartesi günü “büyük ihtimalle” ekrana geleceğini bildirdi. Şirin, “Kanal pazartesi durumu netleştirecek. Tekrar çekim koyduk. Durumu bildireceğim” dedi.

İşte son yayınlanan KHK’daki o madde
Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kısmetse Olur yeni bölümler yayınlanacak mı?

x