Kanal D Haber’den flaş ayrılık

Kanal D Haber anchormani Serdar Cebe, haber sunma görevini bıraktı ve Doğan TV Washington temsilcisi olarak atandı.

Kanal D’de ana haberde uzun süre anchormanlik görevi yapan Serdar Cebe, Ahmet Hakan’ın ana haberin başına gelmesinin ardından yeni görevine atanmıştı. Serdar Cebe geçtiğimiz aylarda Doğan TV Washington temsilciliği görevine gideceğini açıklamıştı. Mayıs ayına kadar ise hafta sonları ana haber bültenini sunmaya devam eden Serdar Cebe, artık yeni görevi için Amerika’ya gidecek.

Serdar Cebe, Pazar akşamı son kez Ana Haber Bülteni’ni sundu. Tecrübeli sunucu Cebe, “Bu son buluşmamızdı sizlerle. Bu bir veda değil, adres değiştiriyorum. Artık sizlere Doğan TV Washington temsilcisi olarak haberler geçeceğim.İnşallah hepsi güzel haberler olur” sözleriyle Kanal D Ana Haber’den ayrıldı. Serdar Cebe,Haziran ayından itibaren Doğan TV Washington Temsilciliği görevine başlayacak.

Serdar Cebe kimdir?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü´nü bitirdi. 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara büroda muhabir olarak meslek hayatına başlayan Cebe, Kanal D´nin açılmasıyla muhabir olarak 1997 yılına kadar Kanal D´de çalıştı. NTV ve Kanal 6´da editör ve haber spikerliği görevlerinde bulundu. Serdar Cebe,2000 yılının Ocak ayında CNN TÜRK´e geçti. Cebe, CNN TÜRK´te Mehmet Ali Birand ve Çiğdem Anad´ın sunduğu `Gündem´ programının editörlüğünü yaptı. 2002 yılında Cüneyt Özdemir ve Soner Yalçın ile `Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni´ isimli belgeseli hazırladı ve sundu. 2005 yılında CNN TÜRK´te yayınlanan `Para´ belgeselinin metin yazımını Özgül Apaçe ile birlikte yaptı.

Serdar Cebe, 2003 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği´nin verdiği “En İyi Sabah Programı Sunucusu” ödülünü aldı.

2006 yılında haber kanalı 24’e transfer oldu. 2009 yılında istifa ederek CNN Türk’e döndü.2010 yılında ise Kanal D Haber’e geçti. Cebe 7,5 yıldır Kanal D Haber’de anchormanlik ve haftasonu haber bülteni sunuculuğu yapıyordu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Kanal D Haber’den flaş ayrılık

x