Kösem Sultan dizisinde taht töreni sahnesi

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinden ilk görüntüler yayınlandı..

26 Ekim 2015 Pazartesi, 00:30

Kasım ayında yayınlanmaya başlayacak Muhteşem Yüzyıl-Kösem dizisinde tahta çıkma töreni sahneleri çekildi.

GENÇ KÖSEM ANASTASIA SERVET KAZANACAK-DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Dizinin ilk bölümünde, babasının ani ölümüyle tahta çıkacak olan Ahmed’in cülus töreni ekrana gelecek. Dizide Sultan Ahmed’i Ekin Koç, Safiye Sultan’ı ise Hülya Avşar canlandırıyor.
Dizinin ilk bölümünde babasının ölümüyle tahta çıkan Ekin Koç’un canlandırdığı Ahmed için cülus töreni yapıldı.

Muhteşem Yüzyıl Kösem için Hadımköy’de Topkapı Sarayı’ndan bölümler yapıldı. Seyirci ilk bölümde cülus merasimini izleyecek. Bu sahnelerde sultanın kavuğunu, annesi rolündeki Hülya Avşar taktı. Çekimler Hadımköy’deki tarihi yarımada platosunda tüm figürasyonun katılımıyla çekildi. “Muhteşem Yüzyıl-Kösem” dizisi hakkında yorumları merak edilen Halit Ergenç, “TİMS yapımcılığında olduğu için iyi işler çıkacaktır. Zaten oyuncu kadrosu da çok başarılı. Teklif gelirse oynamam, zaten teklif de gelmez. Kanuni Sultan Süleyman, orada öldü” yanıtını verdi. muhteşem-yüzyıl-kösem-sultan-sultan-ahmet

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisindeki oyuncular ve karakteleri ise şöyle:

Beren Saat (Kösem Sultan), Ekin Koç (Sultan 1. Ahmet), Berk Cankat (Alex), Hülya Avşar (Safiye Sultan), Alma Terzic (Handan Sultan), Erkan Kolçak Köstendil (Şahin Giray Han), Kadir Doğulu (Mehmet Giray Han), Mete Horozoğlu (Zülfikar), Sahra Şaş (Dilber), Aslıhan Gürbüz (Halime), Tolga Tuncer (Nasuh), Levent Yılmaz (Şeyhülislam Mustafa), Nurinisa Yıldırım (Dudu Hatun), Zeljko Erkıc (Enzo), Esra Dermancıoğlu (Cennet), Mehmet Kurtuluş (Derviş Mustafa).

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM İNTERNET ÖZEL FRAGMAN

Dünyada yüz milyonun üzerinde izleyiciye ulaşan Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’, kasım ayında izleyicileriyle buluşacak.

Padişahın kılıç da kuşandığı cülus sahneleri için Hadımköy’e bir İstanbul yarımadası kuruldu. Yüzlerce figüranın yer aldığı sahnelerde aynı zamanda 20 ana kast oyuncu bulunuyor. 100 kişiden oluşan çekim ekibinin yer aldığı çekimde, 150’den fazla figüran da hazır bulundu. Bu sahneler için yapım ekibi Topkapı Sarayı’nın avlularını ve Bab’üs-saade ve Bab’üs-selam kapılarının taklidini yaptı.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM SULTAN 1. BÖLÜM 2. TANITIM

Dizide ilk 8 bölüm Kösem Sultan’ın gençliğini 17 yaşındaki Yunan oyuncu Anastasia Thsilimpou canlandıracak. Beren Saat ise senaryo gereği diziye 9. bölümden sonra dahil olacak. Dizinin ilk bölüm çekimleri Yunanistan’ın Sakız Adası’nda yapıldı.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 3. TANITIM FRAGMANI

You must be logged in to post a comment Login