Meryem dizisinin konusu ve oyuncuları

Meryem dizisinin konusu ne, hangi oyuncular rol alıyor? Kanal D Meryem dizisi hakkında tüm bilgiler haberimizde…

Kanal D’nin yeni dizisi Meryem’in yayın tarihi belli oldu. TMC Film’in yapımcılığını üstlendiği Meryem’in başrollerinde Furkan Andıç, Ayça Ayşin Turan ve Cemal Toktaş yer alıyor. Meryem dizisi, aşık olduğu kadını kaybettikten sonra intikam hırsıyla yanan Savaş ve suçlu gördüğü Meryem’in öyküsünü anlatacak.

Furkan Andıç ve Ayça Ayşin Turan’ın başrollerini paylaştığı Meryem dizisi 2 Ağustos Çarşamba akşamı saat 20.00’de Kanal D’de başlıyor.

Savaş, hazin bir araba kazası sonucu sevdiği kadını kaybeder. Arabayı kullana Oktay olduğu halde Meryem suçu üstlenir. Bu kader Savaş ve Meryem’i karşı karşıya getirir. Meryem işlemediği bir suçtan dolayı hapis mi yatacak? Savaş, Meryem’in suçsuz olduğunu öğrenecek mi? Meryem’in ilk bölümünde bizleri neler bekliyor?

Yapımını TMC, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, dizinin yönetmen koltuğunda Mustafa Şevki Doğan oturuyor. Meryem Gültabak ve İlke Gürsoy’a ait olan senaryonun süpervizörü ise Emre Özdür.

MERYEM 1. BÖLÜM FRAGMAN

Bir gece yarısı yaşanan araba kazası, herkesin hayatını etkileyecek. İntikam duygusu, hiç olmadığı kadar ağır basacak. Aşık olduğu kadını kaybettikten sonra intikam hırsıyla yanan Savaş, suçlu gördüğü Meryem’e hayatı zindan etmek için harekete geçecek. Furkan Andıç, sevdiği kadının intikamını almaya çalışan Savaş’a, yakışıklı oyuncuya başrolde eşlik edecek olan Ayça Ayşin ise diziye adını veren Meryem karakterine hayat verecek.

MERYEM DİZİSİ GENEL KONUSU

Yağmurlu bir gecede yaşanan kazanın üç insanın hayatını tamamen değiştirmesini konu alan dizinin genel hikayesi ve künyesi şöyle;

Sevdiği adam için işlemediği suçu üstlenen bir kadın Meryem, Kariyer ve güç uğruna her şeyi yapabilecek bir Savcı Oktay, Âşık olduğu kadını kaybettikten sonra intikam hırsı ile gözü kararan Savaş…

Yağmurlu bir gecede yaşanan kaza bu üç insanın hayatını değiştirir. Adalet adamı Oktay güce, gücün adamı Savaş adalete muhtaç ilerler bu yolda.
Her iki adamın günahlarının yükünü Meryem çeker… Ta ki aşk denkleme dâhil olup, adaleti getirene kadar…

KÜNYE
Yapım : TMC
Yapımcı : Erol Avcı
Yönetmen : Mustafa Şevki Doğan
Proje Tasarım : Duygu Albayrak
Senaryo Süpervizörü : Emre Özdür
Senaryo : Meryem Gültabak, İlke Gürsoy
Uygulayıcı Yapımcı : Cengiz Keten
Müzik : Kıraç ve Garbiyeli

Oyuncular : Furkan Andıç (Savaş), Ayça Ayşin Turan (Meryem), Cemal Toktaş (Oktay), Açelya Topaloğlu (Derin), Bestemsu Özdemir (Beliz), Uğur Çavuşoğlu (Yurdal), Serenay Aktaş (Burcu), Kenan Acar (Güçlü), Sema Öztürk (Tülin), Ayten Uncuoğlu (Nurten), Beste Kanar (Naz Sargun) , Uğur Demirpehlivan (Gülümser), Necmi Yapıcı (Ertan Komser), Gülden Avşaroğlu (Selma), Tekin Temel (Turan), Efsane Odağ (Zeliş), Yıldırım Beyazıt (Orhan), Sonat Dursun (Rıza), Aydan Kaya (Elif), Mutlu Güney (Arif Akça)

MERYEM DİZİSİNİN KANALI BELLİ OLDU

Yayın hayatını sürdüren Bodrum Masalı’nın yapımcı şirketi TMC Film’in yeni dizisi  Meryem’in kanalı belli oldu.

Başrollerinde Ayça Ayşin Turan, Furkan Andıç, Serenay Aktaş, Açelya Topaloğlu, Cemal Toktaş ve Türkü Turan’ın (konuk oyuncu) yer aldığı; yönetmenliğini Mustafa Şevki Doğan’ın üstlendiği; ‘Secret’ isimli Kore dizisinden ekranlara uyarlanan yapım, Kanal D ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

MERYEM DİZİSİNİN KADIN BAŞROL OYUNCUSU BELLİ OLDU

Eve Düşen Yıldırım, Kaçak Gelinler ve son olarak İnadına Aşk’ta rol alan Açelya Topaloğlu’nun yeni dizisi belli oldu.

Güzel oyuncu, başrollerinde Ayça Ayşin Turan, Furkan Andıç, Serenay Aktaş ve Türkü Turan’ın (konuk oyuncu) yer aldığı; yapımcılığını TMC Film’in üstlendiği; ‘Secret’ isimli Kore dizisinden ekranlara uyarlanacak olan Meryem’e dahil oldu.

Meryem, yakında başlıyor!

FURKAN ANDIÇ MERYEM DİZİSİNDE

Son dönemin dikkat çeken genç oyuncularından biri olan Furkan Andıç’ın yeni projesi belli oldu.

Daha önce ‘Kaçak Gelinler’, ‘Kırgın Çiçekler’ ve son olarak ‘Tatlı İntikam’da rol alan oyuncu, şu sıralar ‘Bodrum Masalı’nın yapımcılığını da üstlenen TMC Film’in imzasını taşıyacak olan ‘Meryem‘ isimli diziyle ekrana dönmeye hazırlanıyor. Çekimleri mart ayında başlayacak olan ve kanalı henüz netleşmeyen yapımın kadın başrol oyuncu arayışları ise devam ediyor.

Dizinin konusu da belli oldu:

Diziye adını veren başroldeki Meryem Akça karakteri, otoyol gişelerinde çalışan babasıyla yaşadığı semtte çok sevilen, merhametli bir karakterdir.

Aynı zamanda hamur işlerine eli yatkın, işi dışında babasının mütevazi fırınında çalışıyor. Kalbinin bir de sahibi var; Savcı Oktay…

Sevgilisiyle evlilik planları yaparken onun yaptığı trafik kazasını üstlenmesi Meryem’in saf ve temiz dünyasını tepeteklak yapıyor.

Bir anda adı katile çıkıyor ve olmadık belalara karşı savaş veriyor

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Meryem dizisinin konusu ve oyuncuları

x