Messiah dizisi 2. sezon var mı? Netflix Mesih yeni sezon ne zaman yayınlanacak?

Netflix’in Türkiye ve tüm dünyada aynı anda yayınlanan yeni dizi Mesiah (Mesih) çarpıcı konusu ve oyunculuklarıyla izleyenleri etkiledi. Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, John Ortiz, Dermot Mulroney, Beau Bridges gibi oyuncuların başrollerde oynadığı Messiah dizisinin 2. sezonu da merak konusu oldu. Peki Messiah – Mesih dizisi 2. yeni sezon var mı? Messiah – Mesih Netflix 2. sezon ne zaman yayınlanacak? İşte Messiah dizisi konusu ve yeni sezon bilgileri.

MESSİAH 2. SEZON YENİ BÖLÜMLER NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Netflix’in yeni serisi Messiah, birçok dinin kutsal kitaplarında yer alan mesih kehanetleri üzerinden ilerleyen bir dizi.  1 Ocak 2020’de Netflix’te ilk sezonuyla yayınlanan dizi büyük yankı uyandırdı. Messiah dizisinde, Suriye’de bir anda beliren ve çevresinde topladığı kitlelerle dünyada tanınmaya başlayan kişinin gizemi çözülemedi. İstihbarat örgütlerinin peşine düştüğü Messiah denilen kişinin gizemi dizinin 2. sezonunda ortaya çıkacak. 45 dakikalık 10 bölümden oluşan Messiah dizisinin 2. sezonu da merakla beklenmeye başladı. Messiah 2. sezonun Netflix’te 2021 yılında yayınlanması planlanıyor.

Dizinin başrolünde ise Mehdi Dehbi isimli Fas asıllı Belçikalı aktör oynamaktadır. Messiah dizisinde Mesih karakterine can veren Mehdi Dehbi’nin yanı sıra Michelle Monaghan (Eva Geller), John Ortiz (Felix) gibi isimlerde rol almaktadır. Dini ve siyasi olayları ele alarak politik bir karakter ortaya çıkartan efsane dizinin yönetmen koltuğunda ise Michael Petroni oturmaktadır.

MESSIAH – MESİH DİZİSİ GENEL KONUSU NEDİR?

CIA ajanı Eva Geller’in Ortadoğuda ruhani bir hareket başlatan ve siyasi kargaşa yaratıp kendini İsa’nın ikinci gelişi olduğunu iddia eden bir adamı araştırmasını konu edinen Netflix dizisi “Messiah” yeni yılın ilk günü ilk sezon bölümlerinin yayınlanmasıyla başladı.
İnsanların Mesih etrafında toplanmaları ve ona inanmaları Dünyanın hatta bilhassa CIA’in dikkatini çekmiş ve bu adamın kim olduğunu ne yaptığını ve insanları hangi amaca yöneltmek istediğini araştırmak ise CIA uzmanı Eva Geller’in (Michelle Monaghan) sorumluluğunda olacaktır.

Adam, onun mucizeler yarattığını iddia eden müritler kazanmaya devam ederken, küresel medya bu karizmatik adamın cazibesine giderek daha fazla kapılmaya başlar. Geller, bu adamın gerçekten ilahî bir varlık mı yoksa dünyanın jeopolitik düzenini bozabilecek aldatıcı bir sahtekâr mı olduğunu ortaya çıkarmak için uğraşmalıdır.

Hikâye ilerledikçe, olaylar İsrailli bir istihbarat görevlisi, Texaslı bir vaiz ve kızı, Filistinli bir mülteci ve olayı haber yapan bir gazeteci gibi birçok farklı kişinin bakış açısından, iç içe geçmiş şekilde anlatılıyor.

MESSIAH – MESİH DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Eva Geller rolünde Michelle Monaghan, Mesih rolünde Mehdi Dehbi, Aviram rolünde Tomer Sisley, Felix Iguero rolünde John Ortiz, Anna Iguero rolünde Melinda Page Hamilton, Rebecca Iguero rolünde Stefania LaVie Owen, Jibril rolünde Sayyid El Alami, Miriam Keneally rolünde Jane Adams, Will Mathers rolünde Wil Traval, Samir rolünde Fares Landoulsi, Başkan Young rolünde Dermot Mulroney, Edmund De Guilles rolünde Beau Bridges, Zelman Katz rolünde Philip Baker Hall yer alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Messiah dizisi 2. sezon var mı? Netflix Mesih yeni sezon ne zaman yayınlanacak?

x