Muhteşem Yüzyıl Kösem’de 4. Murat’ı kim oynayacak?

Muhteşem Yüzyıl Kösem’da 4. Murat rolü için sürpriz isim

20 Haziran 2016 Pazartesi, 01:21

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisini 2. sezonunda Kösem Sultan’n oğlu 4. Murat kim oynayacak belli oldu.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM’DEN KİMLER AYRILDI?

Nefes kesen bir sezon finaliyle ilk sezonuyla ekranlara veda eden Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde 4. Murat dönemi başlıyor. Muhteşem Yüzyıl Kösem‘in Ekim 2016’da başlayacak olan 2. sezonunda Osmanlı’nın en fazla tahtta kalan padişahlarından olan Kösem Sultan’ın oğlu 4. Murat‘ı kimin oynayacağı da belli oldu.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM YENİ SEZONDA SÜRPRİZ DEĞİŞİKLİK

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yapımcıları gelecek sezon için şimdiden hazırlıklara başladı. Yeni sezonda dizinin en önemli karakteri olacak 4. Murat rolü için sürpriz bir isimle anlaşıldı. .30 bölümde 3 padişahın tahtan indirildiği Muhteşem Yüzyıl Kösem‘de gelecek sezon 4. Murat dönemi anlatılacak. 4. Murat‘ı ise kimin canlandıracağı bir süredir merak konusuydu. Bu soru nihayet cevap buldu.

GENÇ OSMAN’IN SANSÜRSÜZ İDAM SAHNESİ-VİDEO

Medcezir’ dizisinin kötü çocuğu ‘Orkun’a hayat veren Metin Akdülger, ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’de ‘Sultan Murat’ı canlandıracak. Metin Akdülger‘in, bu rol için yapımcı Ali Gündoğdu’yla el sıkıştığı ve Özge Gürel’le oynayacağı diziden vazgeçmesi dikkati çekti. Metin-Akdülger

SULTAN GENÇ OSMAN İDAM SAHNESİ

Sultan Osman tarihte eşi benzeri görülmemiş bir darbeyle tahttan indirildi. Oğlu İbrahim’i yeniden tahta geçirmek isteyen Halime Sultan , Davut Paşa’nın yardımıyla yeniçerileri ayaklandırdı ve Sultan Genç Osman’ı tahttan indirdi. Sarayı basan asiler Genç Osman’ın peşine düşerken, Sultan Osman ağa kapısına sığındı. Osman’ın başına gelenleri öğrenen Kösem, oğlunu kurtarmak için herşeyi yaptı ancak başarılı olamadı.genç-osman-idam-sahnesi

İsyanı dindirmek için yeniçeri ocağına giden Zülfikar,ömrünü adadığı ocakta öldürüldü. Osman’ın yerini öğrenen yeniçeriler ağa kapısını basıyor. Sultan Osman zorla yeniçeri ocağına götürülüyor.

Kösem,Osman’ı kurtarmak için Mustafa’yı tahta çıkarıyor! Sultan Mustafa tahta çıkarken, Davud Paşa, Osman’ı öldürmek için cellatlara emir veriyor.Yeniçeriler Sultan Osman’ın öldürülmesine karşı çıkıyor. Davud Paşa, bir oyunla Osman’ı ocaktan çıkarıyor. Sultan Osman Yedikule zindanlarına götürülüyor.Genç Osman, yüzyıllar boyunca kara bir leke olarak anılacak bir şekilde, canice katledildi. Oğlunun ölümünün ardından, Kösem intikam yemini etti ve Osman’ın ölümüne sebep olanlar bedelini canlarıyla ödedi.
Tahtın varisi şehzade Murad ve Kösem Sultan halkın önüne çıkıyor. Yeni bir devir başlarken, istikbal Sultan Murad’ı işaret ediyor!genç-osman-muhteşem-yüzyıl-kösemŞehzadeleri gizli bir yerde tutan Halime ise Kösem’i çocuklarının hayatı ile tehdit eder. Şehzade Mustafa’nın tahta çıkmasını sağlamazsa, şehzadelerini öldürecektir.  Asilerin has odaya yürüdüğünü öğrenen Sultan Osman, saraydan kaçar ve ağa kapısına sığınır. Osman’ın tahttan indirildiğini öğrenen Kösem,telaşla ağa kapısına gider. O kabusun ortasında anne oğul, yaşananları bir kenara bırakıp birbirlerini affeder.genç-sultan-osman-ölüm-sahnesi-muhteşem-yüzyıl-kösem

İsyanı durdurmak isteyen Zülfikar, yeniçeri ocağına gider. Ancak Osman’ın tahttan indirilmesine sebep olan 65. orta tarafından haince öldürülür.Yeniçeriler tarafından ağa kapısından zorla alınan Sultan Osman, hakaretlere ve aşağılanmaya maruz kalarak yeniçeri ocağına götürülür.zülfikar-ağa-mete-horozoğlu

Osman’a yapılan zulme şahit olan Kösem, oğlunu kurtarabilmek için Mustafa’nın tahta çıkarılmasını kabul eder. Sultan Mustafa tahta çıkarken, Davud Paşa Osman’ı öldürmek için harekete geçer. Ancak yeniçerinin direnişiyle karşı karşıya kalır.

Osman’ı ocakta öldüremeyeceğini anlayan Davud Paşa, zekice bir hamleyle Osman’ı ocaktan çıkarıp yedikule zindanlarına götürür.Genç Osman, Davud Paşa ve Kilindir ağa tarafından canice öldürülür. Bir kez daha evlat acısı yaşayan Kösem, Osman’ı öldüren hainlerden intikamını en acı şekilde alır. Yaşanılan felaketin yaraları sarılmaya çalışırken, kaderin çarkları şehzade Murad için dönmektedir.

You must be logged in to post a comment Login