O Ses Türkiye 2017’de şampiyon kim oldu?

O Ses Türkiye yarışmasını kim kazandı sorusu yanıt buldu. O Ses Türkiye finalde Hadise mi şampiyon oldu? Son 2’ye kalan Hadise’nin yarışmacısı Dodan Özer ve Gökhan ile Hakan’ın takımından Resul Aydemir’den hangisi O Ses Türkiye 2017 birincisi oldu.

SURVİVOR’DA DODAN ÖZER VE HADİSE SÜRPRİZİ-DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TV8 ekranlarında yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasının büyük finali 19 Mart Pazar akşamı canlı yayınla ekrana geldi. O Ses Türkiye finalindeki 6 yarışmacı arasından şampiyon olan ismi seyirciler sms oylamasıyla belirledi.

Hadise, Murat Boz, Sibel Can ve Gökhan – Hakan kardeşlerin jüri koltuğunda oturduğu O Ses Türkiye’nin finalini Survivor için bulunduğu Dominik’ten gelen Acun Ilıcalı sundu. O Ses Türkiye final bölümünde 6 yarışmacı sahne aldı ve birincilik için mücadele etti. O Ses Türkiye 2017 finalinde Hadise’nin takımından Cihangir Moralı, Dodan Özer ve Taylan Bahri, Sibel Can’ın takımından Burhan Çatılı, Gökhan ve Hakan’ın takımından ise Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir şampiyon olmak için yarıştı. Daha önce O Ses Türkiye’yi hiç kazanamayan Hadise’nin takımından 3 yarışmacı finalde mücadele etti.

Canlı yayında finale kalan son 6 kişi performanslarını sergiledi. Gerçekleştirilen performansların ardından final yolunda son 4 kişi için halk oylaması gerçekleşti. Yapılan halk oylamasının ardından finalde son 4’e kalan isimler Hadise’nin takımından Dodan Özer ve Taylan Bayri, Gökhan-Hakan kardeşlerin takımından ise Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir kaldı. Böylece Sibel Can’ın da son yarışmacısı olan Burhan Çatılı elenmiş oldu. Hadise’nin takımından Cihangir Moralı’da yarışmaya veda eden bir diğer isim oldu.

O Ses Türkiye’de finalde son 2’ye kalan isim belirlendi. Finale kalan son 4 yarışmacı performanslarını sergiledi ve son 2 için oylama başlatıldı. Yapılan oylama sonucunda son 2’ye kalan yarışmacılar Hadise’nin takımından Dodan Özer ve Gökhan-Hakan kardeşlerin takımından Resul Aydemir oldu.

O SES TÜRKİYE 2017 ŞAMPİYONU DODAN ÖZER OLDU

Acun Ilıcalı sms oylamasının sonuçlarına göre O Ses Türkiye 2017 şampiyonunu açıkladı. Son 2’ye kalan yarışmacılardan Dodan Özer O Ses Türkiye 2017’nin şampiyonu oldu.

O Ses Türkiye’nin ilk senesinden bu yana jüride aralıksız yer alan ancak hiç bir yarışmacısı şampiyon olamayan Hadise de bu sene bir ilki yaşadı ve yarışmacı Dodan Özer’le şampiyon olmayı başardı. Dodan’ın şampiyonluğunun açıklanmasının ardından Hadise sahneye fırladı ve yarışmacısı Dodan’la zaferin mutluluğunu yaşadı. Sahnede uzun süre Dodan’a sarılan Hadise gözyaşlarını da tutamadı.  

O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU DODAN ÖZER KİMDİR?

Dodan Özer, 38 yaşında. Asıl memleketi Muş’un Varto ilçesi olan yarışmacı, İstanbul’da yaşamını sürdürüyor. Ailesinin İzmir’e yerleşmesi sonrasında müzikten kopmadı ve müzik tutkusuna devam etti. Dodan Özer 1997 yılında Murat Öztürk ile Dodan Project adlı grubu kurdu. İlk gün Ali Ekber Çiçek’e ait “Haydar Haydar” isimli parçayı seslendirdi. Bütün jüri üyelerini kendisine hayran bırakan yarışmacı seçimini Hadise’den yana oldu.

İşte O Ses Türkiye’nin finalistleri:

1. Finalist Cihangir Moralı (Hadise’nin takımı)
2. Finalist Resul Aydemir (Gökhan ve Hakan’ın takımı)
3. Finalist Dodan Özer (Hadise’nin takımı)
4. Finalist Keremhan Özdemir (Gökhan ve Hakan’ın takımı)
5. Finalist Taylan Bayri (Hadise’nin takımı)
6. Finalist Burhan Çatılı (Sibel Can’ın takımı)

 

O SES TÜRKİYE FİNALİSTLERİ

O Ses Türkiye’de yarı final heyecanı dün akşamsöylenen şarkılar ve performanslarla izleyicileri adeta coşturdu. O Ses Türkiye’de oldukça zorlu yollardan geçen yarışmacılar hayallerine kavuşmak için ter döktüler. Sergilenen performansların ardından sıra halk oylamasının yapılacağı an’a geldi. Yapılan halk oylamasının ardından O Ses Türkiye’nin şampiyon adayları belirlendi. O Ses Türkiye birinci finalisti Hadise’nin takımından Cihangir Moralı, ikinci finalist Gökhan ve Hakan’ın takımından Resul Aydemir, üçüncü finalist Hadise’nin takımından Dodan, dördüncü finalist Gökhan ve Hakan’ın takımından Keremhan Özdemir, beşinci finalist Hadise’nin takımından Taylan Bayri ve altıncı son finalist Sibel Can’ın takımından Burhan Çatılı oldu.

HADİSE

O Ses Türkiye’de şampiyonluğu tadamaması nedeniyle sık sık espri konusu olan Hadise’nin şu anda takımında 3 isim var. Çeyrek finalde bir yarışmacısını kaybeden Hadise, yarı finale yarışmacıları Cihangir Moralı, Dodan Özer ve Taylan Bayri’yi çıkarmayı başarmıştı. Hadise finale ise yine aynı isimlerle çıkmayı garantiledi.

GÖKHAN VE HAKAN KARDEŞLER

Hadise gibi 3 yarışmacıyla yarı finale kalmayı başaran bir bir diğer jüri üyesi de Gökhan ve Hakan kardeşler oldu. Enis Uğurlu, Keremhan Özdemir ve rapçi Resul Aydemir oldu. Gökhan ve Hakan’ın takımından finale ise iki yarışmacı kaldı. Keremhan Özdemir ve Resul Aydemir finale kalan isimler oldu.

SİBEL CAN

O Ses Türkiye’de ilk sezonunu yaşayan Sibel Can en çok yarışmacı alan jüri üyesi oldu. Sibel Can’ın takımına aldığı yarışmacı sayısı 90 kişiyi buldu. Bu kadar çok yarışmacıya rağmen Sibel Can’ın yarı finale yalnızca Burhan Çatılı ile dahil oldu. Yarı finali geçmeyi başaran Burhan Çatılı ise finale kalan bir diğer isim oldu.

MURAT BOZ

Muraz Boz O Ses Türkiye 2017 sezonunda 87 yarışmacısı olan Murat Boz, yarı finale ise sadece 1 yarışmacısını taşıyabilmişti. O Yarışmacısı da Yetenek Sizsiniz’den gelen Toprak Kardeşler’di. Fakat Toprak Kardeşler yarı finalde elendi ve Murat Boz’un takımında kimse kalmamış oldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

O Ses Türkiye 2017’de şampiyon kim oldu?

x