Vatanım Sensin Hilal Miray Daner kimdir?

09 Ekim 2016 Pazar, 03:01

Kanal D ekranlarında yayınlanan Vatanım Sensin dizisinde Hilal karakterini canlandıran Miray Daner kimdir? Miray Daner hangi dizilerde rol almıştır? Miray Daner, kaç yaşında, boyu kaç ve hangi okulu bitirdi.

VATANIM SENSİN LEON KİMDİR? / HABER İÇİN TIKLAYIN

Vatanım Sensin dizisinde Hilal karakterini canlandıran Miray Daner, (15 Ocak 1999) İstanbul doğumludur. İstanbul’da yaşamaktadır. Bez Bebek dizisinde küçük bir rol almıştır. Papatyam dizisinde 121 bölüm boyunca Gonca karakterini canlandırdı.

VATANIM SENSİN YILDIZ KİMDİR / HABER İÇİN TIKLAYIN

Disney Channel Türkiye’de Zil Çalınca dizisinde başrollerden biri olan[kaynak belirtilmeli] Duygu karakterini canlandırmaktadır.Çınar Ağacı filminde de rol almıştır.

Medcezir dizisinde Beren rolünde canlandırmıştır

miray-daner-1
VATANIM SENSİN HİLAY (MİRAY DANER) KİMDİR?

Cevdet ve Azize’nin küçük kızı olan Hilal; zeki, cevval, meraklı, şiir sevdalısı bir genç kızdır. Hilal için vatan her şeyden kıymetlidir. İşgal dönemi İzmir’inde babasına layık olmak, onun gibi kahraman, kudretli ve adil olmak  hayattaki en büyük gayesi olmuştur.

miray-daner-5

VATANIM SENSİN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini… Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını.

miray-daner-4

1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde bir genç kız, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…

miray-daner-3

Üst üste mağlubiyetle biten savaşlardan yorgun düşmüş bir milletin, en son ve en büyük sınavına hazırlandığı 1919 senesinin baharı, Azize ve Cevdet’in de hayatlarında yeni bir dönemi başlatacaktır.

Görünür ve görünmez düşmanların gölgesinde, yolları tekrar kesişecek, hayatları bu kesişme yüzünden alt üst olacaktır. Zaferler ve mağlubiyetler görecekler, ayrılıklar ve kavuşmalar yaşayacaklar, umudun ve buhranın ateşiyle yanacak ve gerçek sevginin, gerçek vefanın, gerçek ihanetin ne olduğunu öğreneceklerdir. Cevdet ve Azize’nin hikayesi, küllerinden doğan yepyeni bir ülkenin kaderiyle bir yazılacaktır.

Vatanım Sensin ; Savaşın acımasız ortamında vazifeleri ve vicdanları arasına sıkışanların, aşklarını yine de yeşertmeye çalışanların,  her şeye rağmen bir arada kalmaya gayret eden bir ailenin, esaretten özgürlüğe doğru çıkılan amansız bir yolun hikayesidir bu…

You must be logged in to post a comment Login