Yaz dizilerinin kazananı kim?

Ünlü yazar yaz dizilerini yorumladı

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 03:12

Milliyet yazarı Sina Koloğlu, yaz sezonunda ekranlara gelen dizileri değerlendirdi.

Show TV’de ‘İlişki Durumu: Karışık’ta oynayan Seren Şirince, güldüren komik kızlar arasında tartışmasız bu yaz parladı. diziyi izlettiren isim o.

Berk Oktay vücut filan tamam da hani ‘o şirinliğe’ ayak uyduramıyor. Tipi müsait değil. Şirince son bölümde dikkat ettim, tek başına gerçekten diziyi götürüyor.

Her bulunduğu karede ‘komiklik’ ona yakışıyor…

Yaz döneminin dizi sektörüne hediyesi diyeyim.
 
Uçucu diziler

‘Ne Münasebet’ ve ‘İnadına aşk’ bende şöyle bir intiba uyandırdı; abi ekibi topla, acele et, geç kaldık, yazlık bir dizi çekelim. Senaryo şöyle hareketli olsun, bol bol sakarlık ve komiklik bulunsun… Sahneler kalabalık olsun, bir koşuşturma hissi versin.

Şöyle patlayan bir dizi yok

Diziler arasında iyi iş yapanlar var ama benim için ‘patlayan’ bir dizi yok. Bu sezon ‘Güneşi Beklerken’ çıkmadı. ‘Kırgın Çiçekler’ çok iyi iş yaptı ve sezonun devamındaki yerini aldı. Kendi halinde bir dizi olup maliyeti düşük ve karşılığı çok fazla olunca yapımcı için ‘bu yazı da kârlı geçirdik’ durumu oluyor. Tüm bu açılardan bakınca dizi yazın galibi… Kısa bir kanal gezintisi yaptım.
Star TV en kârlı
‘Kiralık Aşk’, ‘Tatlı Küçük Yalancılar’, ‘Çilek Kokusu’… Üç dizi de kanal için yazın galibi. Önünü (reyting) gören diziler oldu.
Devam etse de olur, etmese de…

Kanal D işi ciddiye aldı

‘Güneşin Kızları’ yaz döneminin ağır dizilerinden. Konusu ilgi çeken, oyuncuların bir bölümünün iyi ama bir bölümünün de yerlerde olduğu, kendi içinde dengesini tutturamamış bir dizi.
Zaten tersi olsaydı tartışmasız, yaz döneminin yıldızı olurdu. ‘Yaz’ın Öyküsü’ de yine ağır abi takılan Kanal D dizilerinden.
Sorun şu; inandırıcılık yok.
Acaba nereden kaynaklanıyor? Ve kanalın ‘bir de komik dizimiz var’ dediği ‘Kalbim Ege’de Kaldı’. Şive halinin pek istek almadığı yönünde görüşler var. İzlerken gülemediğim bir dizi. Önyargılı olabilirim ama seneye bu dizi var mı? Zannetmiyorum.

ATV’de Yavuz Bingöl durumu

Samimi olarak söyleyeyim Yavuz Bingöl’ü görünce haz etmediğim dizi oldu ‘Aşk Zamanı’…‘Taraf’ olmak başkadır…
Dizideki her sahnedeki yüz ifadesi, gözümün önüne ‘başka fotoğrafı’ getirdiği için ‘tarafsız’ izleyemedim.

FOX; ısınamadım

‘Adı Mutluluk’ içime sindirdiğim tek dizi. Seneye bugün olacağını zannetmiyorum. ‘Sen Benimsin’ konaklı, ağalı kendi türünde bile kabul görmeyecek durumda diyeyim.

You must be logged in to post a comment Login