Yaz’ın Öyküsü dizisi Kanal D

Yaz’ın Öyküsü dizisinin yayın tarihi belli oldu

20 Haziran 2015 Cumartesi, 01:12

Kanal D ekranlarında yaz aylarına yeni bir dizi başlayacak; Yaz’ın Öyküsü. Yaz’ın Öyküsü fragmanı, Yaz’ın Öyküsü konusu, Yaz’ın Öyküsü oyuncuları

Kanal D’nin, yapımcılığını D Yapım’ın üstlendiği, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın yaptığı, senaryosunu İlker Arslan, Cem Görgeç, Cenk Boğatur ve Gamze Arslan’ın kaleme aldığı, oyuncu kadrosunda; Vildan Atasever, Tansel Öngel, Ece Çeşmioğlu, Çağdaş Onur Öztürk gibi isimlerin yer aldığı, yeni dizisi  Yaz’ın Öyküsü’nün yayın tarihi de belli oldu. Yazın Öyküsü 29 Haziran Pazartesi günü 20.00’de ilk bölümüyle Kanal D ekranlarında olacak.

YAZIN ÖYKÜSÜ GENEL KONUSU
Yetiştirme yurdunda büyüyen ve en büyük isteği özgürleşip kendi ayakları üzerinde durmak olan Yaz’ın bu hayalleri, isteğinin çok dışında gerçekleşir.  İşlerin karmakarışık olduğu bir dönemde Yaz, 18 senedir hiç görmediği annesi Umut  ve babası Mert’le  tanışır. Umut ve Mert de tıpkı Yaz gibi, senelerdir birbirlerinden habersiz yaşamışlardır. Başta anne ve babasını kabullenmekte zorlanan Yaz, zaman geçtikçe onlarla aile olabilmek için elinden gelen yapacaktır.

YAZ’IN ÖYKÜSÜ TANITIM FRAGMANI YAYINLANDI

Yaz’ın Öyküsü 1. Bölüm Özeti

Yetiştirme yurdunda büyüyen ve en büyük isteği özgürleşip, kendi ayakları üzerinde durmak olan Yaz’ın bu hayalleri, isteğinin çok dışında gerçekleşir. İşlerin karmakarışık olduğu bir dönemde Yaz, 18 senedir hiç görmediği annesi Umut ve babası Mert’le tanışır. Umut ve Mert de tıpkı Yaz gibi, senelerdir birbirlerinden habersiz yaşamışlardır. Başta anne ve babasını kabullenmekte zorlanan Yaz, zaman geçtikçe onlarla aile olabilmek için elinden gelen yapacaktır.

yazın-oykusu2

D PRODUCTION’DAN YENİ DİZİ YAZ’IN ÖYKÜSÜ

Bu sezon Benim Adım Gültepe, Ulan İstanbul ve Şeref Meselesi gibi projelere imza atan D Production’ın yapımcılığını üstleneceği dizinin başrollerini, Benim İçin Üzülme ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol alan Tansel Öngel ile Kadın İsterse ve Samanyolu dizilerinde oynayan Vildan Atasever paylaşacak.

yazın-oykusu

Senaryosunu, Cenk Bogatur, İlker Arslan ve Gamze Arslan’ın kaleme alacağı dizi, yetimhanede büyüyen bir genç kızın oradan çıktıktan sonra arkadaşlarıyla verdiği büyük mücadeleyi ve hiç ummadığı bir anda annesini bulmasıyla başlayan olayları konu ediniyor.

Dizinin yapım ve oyuncu kadrosu:

Yapım​​​​: D Yapım

Yapımcı: E. Ayşe Durmaz

Uygulayıcı Yapımcı​: Ayşıl Tay

Yönetmen​​​: Yağız Alp Akaydın

Senaryo​​: İlker Arslan, Cem Görgeç, Cenk Boğatur ve Gamze Arslan

Görüntü Yönetmeni: Kemal Sözen

Sanat Yönetmeni​: Murat Güney

Müzik: Atakan Ilgazdağ

Oyuncular​​: Vildan Atasever (Umut), Tansel Öngel (Mert), Ece Çeşmioğlu (Yaz), Çağdaş Onur Öztürk (Tunç), Tuğçe Açıkgöz (Ekim), Tarık Ündüz (Ferhat), Deniz Gürzumar (Caner), Ayşegül İşsever (Nevra), Zühtü Erkan (Doğu), İncilay Şahin (Saniye), Zehra Daştan (Armağan), Elit Çam (Selin), Zeynep Kaçar (Peri), Burcu Ergenekon (Türkan) ve Gönül Ülkü (Parla)

Deneyimli isimlerle genç yetenekleri kadrosunda bir araya getiren “Yaz’ın Öyküsü”, Haziran ayında  Kanal D’de başlıyor.

You must be logged in to post a comment Login