Zengin ve Yoksul dizisinde Karan rolündeki Gökhan Alkan kimdir?

06 Nisan 2019 Cumartesi, 00:01

7 Nisan Pazar günü ekran yolculuğuna başlayacak olan Zengin ve Yoksul dizisinin Karan’ı Gökhan Alkan senaryo gereği saçını kestirdi.

Saçını kestirdiğinin sinyallerini sosyal medya üzerinden alan hayranları, oyuncunun yeni halini merakla bekliyor. Dizinin 3. bölümünden itibaren yeni saçları ile ekranlarda olmaya hazırlanan oyuncu, Zengin ve Yoksul’da yaraları ve zayıflıkları olan, dünyaya pek alışamamış ama mecbur bırakılmış bir karakteri canlandıracak.

Yapımını NTC Medya’nın yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği, yönetmen koltuğuna Deniz Yorulmazer’in oturduğu Zengin ve Yoksul, farklı hayatlara sahip ailelerin ortak hikayesini ekranlara taşıyacak. Dizi, Binnur Kaya, Gökhan Alkan, Osman Sonant, Evrim Solmaz, Gülcan Arslan, Damla Colbay, Elif Doğan, Eren Hacısalihoğlu, Tuna Orhan, Mert Asker ve Sacide Taşaner gibi ekranların sevilen oyuncularıyla 7 Nisan Pazar günü seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

GÖKHAN ALKAN KİMDİR? HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

8 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1.88 boyunda, 85 kilo ve yay burcudur. Gökhan Alkan, Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri Öğretmenliği Lisans ve Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret – Pazarlama ön lisans bölümlerini bitirdi. Üniversite yıllarında tiyatro ve müzik üzerine çalışmalar yaptı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Müjdat Gezen Tiyatrosunda birçok oyunda rol aldı ve Türkiye turnelerine çıktı. “Defnenin Bir Mevsimi” sinema filmi ve TRT Televizyon filmleri projesi kapsamında “Makas” adlı filmde başrol oyuncusu olarak çalıştı.

“Defnenin Bir Mevsimi” birçok festivalde ödülle taçlandırıldı ve son olarak 9. Montreal Türk Filmleri Şenliği’nde En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü. “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı.

Show TV’de yayınlanan “Her şey Yolunda Merkez” dizisinde “Cem Karabey” karakterini canlandırdı. “Gurbette Aşk” dizisinde başrol oyuncusu oldu. “Kocamın Ailesi” adlı dizide oynadığı başrol ‘’ Tarık ‘’ karakteriyle çok sevildi. “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide canlandırdığı “Yiğit Balcı” karakteriyle başarısını kenetledi ve 2016 yılında Güney Kore’nin en prestijli ödülü olan APAN ( Asia Pasific Actors Network ) Drama Ödül töreninde Asya Pasifik özel ödülünün sahibi oldu.

Şan eğitimi alıyor. Düz yazı, şiir ve güfte çalışmaları yapıyor. Disiplinli yaşamayı tercih eden genç oyuncu, düzenli spor yapıyor ve sağlıklı besleniyor. Türkiye’yi ve Dünya’yı gezmekten, farklı kültürleri tanımaktan zevk alıp, bu şekilde ruhsal olarak beslenmeyi seviyor.

You must be logged in to post a comment Login

x