baby sensory

Bandırma’da Ceviz Fidanı Yetiştirip Dünya’ya İhraç Ediyorlar

02 Aralık 2019 Pazartesi, 10:18

Bandırma’da bir çok insanın geçimini ceviz fidanlarından çıkardığını biliyorsunuzdur. Artık ihtiyaçların dışına çıkıp dışarıya açılmanın vakti gelmişti. Ceviz fidanı yetiştiricileri de aynen bu yolda devam ederek bir çok ülkeye ihraç ediyor. Ülkenin dört bir yanına ve yurt dışına ceviz fidanı gönderen bu mahallede yaşayanların büyük çoğunluğu geçimlerini bu işten sağlıyor.  Son yıllarda, gelen talebin artması ve arazilerinin yetersiz kalması üzerine civardaki Ömerli, Ziraatli, Kayacık ve Erikli mahallelerinde tarım alanı kiralayan yetiştiriciler, yıllık üretimlerini artırmayı ve daha fazla ihracat yapmayı planlıyor.

chandler

Bandırma’da yılda 3,5 milyon ceviz fidanı yetiştirilirken bunların 500 bini bir çok ülkeye ihracat ediliyor.İhracatı alan ülkeler elde ettiği verimden memnun.Gittikçe daha fazla talep gören ceviz fidanları üreticilerin yüzünü güldürüyor. Söz konusu bölgede yılda ortalama 3,5 milyon ceviz fidanı üretiliyor ve bunların bir bölümü, Avrupa ve Balkan ülkeleri ağırlıklı olarak ihraç ediliyor.

chandler tesis

Ceviz fidanı üreticileri verimden ve talepten memnun şimdi hedefledikleri daha çok fidan yetiştirmek. Bu bağlamda kendi bahçesine ekmeyeceği ceviz fidanı çeşidini müşterilerine asla göndermeyeceğini belirten firma yetkilisi Güneş Fidancılık Mümin Kargı yaklaşan açık köklü ceviz fidanı satış sezonu için tüm hazırlıklarını tamamlamak üzere..  Güneş Fidancılık firmasına ait örnek ceviz fidanı ihraç belgesini incelemek için linki takip edebilirsiniz.

fernor tesis

200.000’in üzerinde ceviz fidanı çeşidini yurt içi ve yurt dışı pazarda satışına hazırlayan Güneş Fidancılık 1990’lı yıllardan günümüze fidanda güvenilir isim olmaya devam ediyor. Sizlerde en karlı meyve yatırımı cevizi tercih edin hem kendinize hemde ailenize iyi ve karlı bir geleceğin kapılarını açın. Firma kurumsal web sitesine https://www.chandlercevizfidani.com.tr/ adresinden şimdi ulaşıp sipariş verebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login