Yerli dizilerde Dağ 2 fırtınası esecek!

 Söz, İsimsizler ve Savaşçı isimli bordo bereli askerleri ve özel harekat polislerini konu alan 3 yeni dizi başlıyor. İşte ekranların yeni dizilerinin konusu ve oyuncuları…

TVAktuel.com ÖZEL-Mete Yarar ve Abdullah Ağar gibi güvenlik uzmanı eski askerlerin danışmanlık yaptığı yeni diziler önümüzdeki haftalarda yayınlanmaya başlayacak. Dağ 2 filminin büyük gişe başarısı yeni dizilere de yansıdı.

Özel Kuvvetler personeli bir grup kahraman askerin hikayesini konu alan Dağ 2 filminin 3,5 milyondan fazla seyirciye ulaşması dizi yapımcılarını da hareketlendirdi. Kanal D, Fox TV ve Star TV’de benzer konularda olan 3 yeni dizi aynı tarihlerde yayınlanmaya başlayacak.

Askeri ve polis özel timlerin terör ve dış tehditlerle mücadelesini konu alan Söz, İsimsizler ve Savaşçı isimli üç yeni diziden ilk başlayacak olan Kanal D’de yayınlanacak İsimsizler dizisi olacak. Yapımını Barakuda Film & Es Film’in yaptığı, yapımcılığını Ahmet Kayımtu, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin üstlendiği İsimsizler dizisi 27 Mart Pazartesi akşamı ilk bölümüyle yayınlanacak. Dizide yüreği vatan sevgisiyle dolu 7 kişilik özel bir ekibin mücadelesi ekrana yansıyacak.

METE YARAR VE ABDULLAH AĞAR DİZİLERE DANIŞMAN OLDU

Son dönemlerde televizyonlarda tartışma programlarında sık sık gördüğümüz, aynı zamanda kitaplarıyla da gündemde olan güvenlik uzmanları eski askerler Mete Yarar ve Abdullah Ağar da bu dizilerde senaryo danışmanlığı yapıyor. Mete Yarar Kanal D’nin İsimsizler dizine, Abdullah Ağar ise Star TV’deki Söz dizisine danışmanlık yapıyor.

SÖZ DİZİSİ STAR TV

Zekası ve cesaretiyle bütün timin saygısını ve güvenini kazanan kıdemli üsteğmen ve tim komutanı Yavuz rolünü başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş canlandırırken; vatanı için gözünü kırpmadan ölüme yürüyen bu özel timin diğer mensuplarını ise; Mustafa Yıldıran, Burak Sevinç, Görkem Sevindik, Eren Vurdem, Aytaç Şaşmaz, Atakan Arslan, Mehmet Ali Karakuş, Doğukan Polat, Oktay Samurkaş, Volkan Uygun canlandırıyor.

SÖZ DİZİSİNDEN TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Televizyon dünyasının iki başarılı ismi Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapım şirketlerinin birleşmesi ile oluşan TIMS&B’nin ilk projesi için geri sayım başladı. Star Tv ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan, “Gözün Arkada Kalmasın” sloganıyla dikkat çeken “Söz” dizisinin ilk tanıtımı geçtiğimiz gün yayınlandı.

Tanıtımda; bir çatışmanın ortasında yüze yakın teröristin arasında kalan Özel Kuvvetler Timi’nin on iki mensubu, bu umutsuz anın içinde ve ölümün kıyısındayken, komutanlarına hayatta kalacaklarına ve görevi tamamlayacaklarına dair “Söz” veriyor. Dizinin adına da gönderme yapan tanıtım, izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın’ın üstlendiği, senaryosunu Ethem Özışık’ın yazdığı ve bir Özel Kuvvet Timi’nin hikayesini konu alan “Söz” dizisinin çekimleri ise tüm hızıyla devam ediyor.

İSİMSİZLER DİZİSİ KANAL D

Fatih ve yüreği vatan sevgisi ile dolu, devletini ana babası yerine koyan isimsiz kahramanların Virankaya’daki hikayesi başlıyor.

İSİMSİZLER DİZİSİNDEN YENİ HABERLER İÇİN TIKLAYIN

Barakuda Film & Es Film; Ahmet Kayımtu, Yusuf Esenkal, Serdar Öğretici’nin yapımcılığında yakında Kanal D’de izleyicisi ile buluşacak “İsimsizler” umutsuzluk kokan bir tabloyu umudun resmine dönüştürmek için verilen mücadeleyi konu alacak. İsimsizler dizisi ilk bölümüyle 27 Mart Pazartesi akşamı 20.00’de Kanal D’de başlıyor.

Fatih, genç, başarılı, umut vaat eden bir diplomat adayıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin yurt dışı temsilciliklerinden birine atanmış, görevine başlayacakken Virankaya’dan gelen acı haber hayatını değiştirir. Çünkü Virankaya Kaymakamı şehit edilmiştir. Fatih Başkan’ın desteğini alarak onun yerine kaymakam olmaya gönüllü olur.

Ülkesi için masa başında rahat bir görev yapmaktansa ateş altında olmayı tercih etmiştir. Yüreği vatan sevgisi ile dolu, devletini ana babası yerine koyan 7 kişilik ekibiyle at izinin it izine karıştığı Virankaya’ya gider. İsimlerini ancak tarihin satır aralarından okuyup yüreklerinde hissedecek olanların bildiği bu ekip, görünmez düşmanlarıyla savaşırken önce o düşmanların maskelerini düşürmek zorundadır. Çünkü düşman onlar gibi mert değildir. Kullandığı kuklaları vardır.

SAVAŞÇI DİZİSİ FOX TV

Berk Oktay, Yıldız Çağrı Atıksoy, Murat Serezli, Fırat Albayram, Burç Kümbetlioğlu, Hakan Dinçkol, Alican Albayrak ve Uğur Biçer’in yer aldığı yeni dizi  Savaşçı çok yakında FOX TV ekranlarında başlayacak.

SAVAŞÇI DİZİSİNDEN TÜM BİLGİLER İÇİN TIKLAYIN

Bir yılı aşkın süredir hazırlıkları devam eden ve Özel Kuvvetler Komutanlığı’na, kamuoyunda bilinen adıyla “Bordo Bereliler”e mensup bir timin destansı hikayesini anlatan ‘Savaşçı’ öyküsü, anlatımı ve yapım standartları ile Türk televizyonlarında bir ilk olacak!

Öykü, bir dönem Bordo Bereliler’in seçkin birliklerinden olan ünlü Kılıç Timi, komutanları Albay Halil İbrahim Kopuz (Murat Serezli) ve Yüzbaşı Kağan Bozok’un (Berk Oktay) hapisten çıkıp tekrar timi toplamaları ve göreve dönüşleriyle başlıyor. Üstün beceri, görev duygusu ve sonsuz vatan sevgisiyle Kılıç Timi, ülkenin ihtiyaç duyduğu her noktada görev alıyor, Türkiye’nin sıkılmış yumruğu, bükülmez bileği oluyor. Aşklarını, özlemlerini, yaşadıkları türlü zorlukları omuzlarında taşıyan bu genç adamlar, kendilerini adadıkları vatan için her şeylerini fedaya hazırdırlar!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sıradaki içerik:

Yerli dizilerde Dağ 2 fırtınası esecek!

x